Chwalimy się! i rozdajemy książki za jednym razem. Jak to? Dlaczego?  Jesteśmy patronem książki o rękodziele! Jest to dla nas, pakamery OGROMNY zaszczyt. Pękamy z dumy i prezentujemy Wam świeżo wydaną książkę autorstwa Renaty Kosin „Mimo wszystko Wiktoria!”

„Mimo wszystko Wiktoria” to powieść dla kobiet, jednak nie jest to romans. Literatura często sugeruje czytelnikowi prosty schemat, że dla każdej właściwie kobiety ostatecznym momentem spełnienia jest przybycie księcia, a jej życie to niekończący się taniec godowy. Książka o której mowa, próbuje złamać ten stereotyp i udowodnić, że mężczyzna może, (choć też nie musi) być tylko jednym z kawałków układanki, składającej się na poczucie kobiecego spełnienia, a życie każdej kobiety to ciągle poszukiwanie kolejnych elementów tej układanki. Te elementy to zwykle spokojny dom, szczęśliwa rodzina, praca przynosząca satysfakcję, możliwość rozwijania swoich pasji, pełna akceptacja siebie, w tym własnego ciała, oraz wiele innych bardzo subiektywnie dobieranych części.
Jedna z bohaterek prowadzi sklep z pasmanterią. To tu wszystkie zainteresowane robótkami kobiety, przychodzą by zaopatrzyć się w potrzebne materiały. Właścicielka, chcąc pobudzić do życia małomiasteczkową społeczność, popołudniami organizuje kursy rękodzielnicze m.in. kurs frywolitkowy, więcej nie zdradzę 🙂 Dowiecie się z książki

Pani Renata Kosin (autorka) sama uczestniczyła w wielu takich kursach, a zatem z realizmem i niezwykłym ciepłem oddaje klimat kobiecych spotkań.

A teraz o konkursie! Mamy do rozdania 3 egzemplarze książki. Zadanie jest bardzo proste.

1. Polub example na FB (klik)

2. Napisz (w komentarzu) dlaczego Ty masz otrzymać książkę 🙂

[3 najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książkami]