Ratujmy zwierzęta – książka która zachwyci każdego

Flora i fauna zachwyca swoim pięknem i niezwykłą różnorodnością. Jednak każdego dnia w przerażającym tempie giną kolejne gatunki roślin i zwierząt. Wpływ na to mają między innymi zanieczyszczenia, zmiany klimatyczne, kłusownictwo, wylesianie, choroby czy stale rosnący przyrost naturalny.

W efekcie obecnie zagrożonych jest już ponad 10 tysięcy gatunków. Mogą one zniknąć z powierzchni Ziemi na zawsze. Zadaniem człowieka jest zatrzymać ten proces. Dr Jess French dotarła w najdalsze zakątki świata. Efekt jej podróży to „Ratujmy zwierzęta”, pięknie ilustrowana książka popularnonaukowa na temat zagrożonych wyginięciem zwierząt. Każdy z rozdziałów poświęcony jest najbardziej zagrożonym gatunkom z danego kontynentu. Czytelnik dowiaduje się z nich podstawowych informacji na ich temat, na jakim obszarze występują i jaka jest przyczyna ich wymierania.

Jednak Ratujmy zwierzęta to również opowieść o nadziei. Dr Frech przedstawia bowiem działania, jakie są podejmowane, aby zapobiec ich całkowitemu wyginięciu, a także prostymi słowami tłumaczy, co my możemy zrobić, aby je wspomóc. Autorka udowadnia, że wielkie działania swój początek mają w małych gestach każdego z nas.

Idealna książka dla miłośników zwierząt w każdym wieku.

Potężne tygrysy i maleńkie pszczoły, hałaśliwe lemury indrisy i łagodne zielone żółwie – to tylko kilka spośród fascynujących gatunków, którym w najbliższej przyszłości grozi wyginięcie. Wybierz się na wyprawę dookoła świata śladem zagrożonych zwierząt ze wszystkich kontynentów. Odwiedź dżungle i górskie szczyty, zanurkuj w rzekach i rafach koralowych i poznaj mieszkańców tych niezwykłych miejsc.

Książka do kupienia na www.gwfoksal.pl