Mela Koteluk – „Jestem stąd”

Dzisiaj punktualnie o 11.11 miała premiera nowej piosenki Mela Koteluk „Jestem stąd” to druga odsłona nadchodzącego albumu. Artystka prezentuje drugi singiel po entuzjastycznie przyjętej listopadowej premierze „Harmonii”.

 

fot. A. Zborowska

Utwór powstał wraz z z Markiem Dziedzicem, cenionym producentem muzycznym, który współpracował z artystką przy poprzednich wydawnictwach – „Migracji” (2014) i „Migawce”(2018).

Czasami wydarzenia zewnętrzne i chaos informacyjny potrafią mocno zdezorientować. Moim antidotum jest ugruntowanie w ciele i w ten sposób odzyskuje swoje współrzędne. To moja sprawdzona praktyka i niezależnie od tego, jaka aktualnie panuje pogoda za oknem i jakieś nastroje wiszą w powietrzu, to jest element skutecznie stabilizujący. Kto wie, czy w tej karuzeli wokół Słońca i wokół własnej osi, to właśnie ciało nie jest najbezpieczniejszym miejscem w całym kosmosie.

– mówi Mela Koteluk.

Piosence towarzyszy teledysk, którego reżyserem i autorem zdjęć jest ponownie operator filmowy Bartosz Nalazek. Choreografię stworzyła Aga Konopka (Move Picture), a animacje Michał Wit Kowalski. W nagraniach wzięli udział muzycy Marcin Ułanowski na perkusji, Michał Drozda na gitarze elektrycznej, Marek Dziedzic na gitarze akustycznej oraz Michał Pepol na wiolonczeli. Za mix i master odpowiada Marcin Szwajcer.

Mela Koteluk

Wokalistka znana z charakterystycznej barwy głosu, porównywanej często do Katarzyny Nosowskiej. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek. Po bardzo udanym debiucie w 2012 roku rozpoczęła się jej kariera muzyczna, którą kontynuuje do dziś. Płyty artystki wielokrotnie były nagradzane, m.in. Fryderykami – jednymi z najważniejszych nagród w polskiej branży fonograficznej.

Muzyczna twórczość Meli Koteluk zdobyła szerokie uznanie ze względu na jej niezwykłą zdolność do łączenia różnorodnych stylistyk muzycznych i tworzenia oryginalnych kompozycji. Jej głos, pełen wyrazu i emocji, potrafi przenosić słuchaczy w różne światy uczuć. Ponadto, teksty piosenek Mela Koteluk często poruszają głębokie tematy, zmuszając słuchaczy do refleksji nad życiem, miłością i ludzkimi doświadczeniami.

Artystka jest także doceniana za odwagę w eksplorowaniu muzycznych brzmień i nieustanne poszukiwanie nowych form wyrazu. Jej muzyka, będąca połączeniem elementów rocka, elektroniki i folkloru, przyciąga różnorodne gusta muzyczne, co sprawia, że jej twórczość jest dostępna i atrakcyjna dla szerszego grona słuchaczy.