Zimowa ballada Sary James

Posłuchaj „Blue”, jest to zimowa ballada Sary James, która ukazała się w trzech wersjach: solo, w duecie z belgijskim muzykiem Berre oraz pochodzącą ze Szwecji LOVĄ . Singiel znalazł się na 20 playlistach New Music Friday Spotify m.in. w Australii, Niderlandach, Niemczech oraz Szwecji. 

 

Sara James - Blue_fot. Lea Harmoza
1 / 5

Zimowa ballada Sary James : Emocjonalna opowieść o wartości uczuć

Najnowszy singiel Sary James doskonale wpisuje się we wszechobecną szarugę i nieco spowolniony rytm zimowego dnia. „Blue” to emocjonalna ballada, w której młodziutka artystka opowiada historię uczucia nie zawsze łatwego, lecz niezwykle wartościowego. W przekazie utworu można odnaleźć własne doświadczenia, niekoniecznie tylko te romantyczne, ale także te towarzyszące przyjaźni i poczuciu przywiązania do drugiej osoby.

Bez wątpienia część fanów artystki czekała na to, by usłyszeć Sarę w takim repertuarze, bowiem młoda gwiazda dała się już od tej strony poznać chociażby swoim występem w America’s Got Talent i viralowym wykonem ballady „Lovely” Billie Eilish.

Sara James w międzynarodowej kolaboracji: Belgia i Szwecja

Sara postanowiła do pracy nad singlem zaprosić dwójkę zagranicznych artystów, by utwór wybrzmiał nie tylko solowo, ale także w duetach. Tym samym „Blue” można posłuchać w wersji z belgijskim wokalistą Berre oraz pochodzącą ze Szwecji artystką LOVA.

To pierwsza tego typu międzynarodowa wielotorowa współpraca Sary, choć nie pierwszy raz gdy wokalistka pojawia się w utworze zagranicznego artysty. W zeszłym roku ukazał się singiel „Brighter Day”, wydany wspólnie z czeskim artystą Benem Cristovao. Utwór zdobył ostatnio nagrodę w kategorii „Utwór Roku”, przyznawaną podczas Evropa 2 Music Awards, plebiscyt organizowany przez największą i najbardziej wpływową czeską radiostację.

Utwór „Blue” powstał we współpracy z producentem i kompozytorem Johnem Samuelem, którego Sara poznała w Stanach Zjednoczonych. To nie pierwszy wspólny utwór tej dwójki – Samuel jest również współautorem i producentem singla „CTRL ALT DEL”, który ukazał się w ubiegłym roku.

Do utworu „Blue“ powstał także klimatyczny teledysk, za którego powstanie odpowiada reżyserka Kasia Grabek i ekipa SHOOT ME.

Zimowa Ballada Sary James: posłuchaj tutaj:

Twórczość Artystyczna Sary James

Sara James to jedna z najbardziej utalentowanych młodych wokalistek polskiej sceny muzycznej i niewątpliwie objawienie ostatnich lat. Muzyka i śpiew towarzyszą jej całe życie, a paska i miłość do nich zaprowadziły Sarę do zwycięstwa nie tylko w programie The Voice Kida, ale także w programie Szansa na Sukces, Eurowizja Junior 2021. Talent Sary zaowocował ogromnym sukcesem jej debiutanckiego singla “Somebody”, a kolejne utwory budzą nie mniejsze zainteresowanie środowiska muzycznego i stale rosnącej rzeszy fanów. Wokalistka została dostrzeżona także na zagranicznych rynkach, czego owocem była między innymi współpraca z serwisem Spotify, jako pierwsza globalna ambasadorka programu Spotify Equal, a także najmłodsza reprezentatorka tej inicjatywy z globalnego punktu widzenia. Oczy całego święta ponownie zrobiły się w stronę Sary James po jej uczestnictwie w programie “America’s Got Talent” gdzie młodą gwiazdę docenił jeden z najsłynniejszych łowców talentów Simon Cowell, nagradzając jej występ Golden Buzz. Nagranie odbiło się szerokim echem i dotarło na szczyty oglądalności serwisu YouTube. Pomimo młodego wieku, Sara już teraz typowana jest na jedną z najjaśniejszych gwiazd nadchodzących lat na polskiej scenie muzycznej.