Ciasto. Cykl Piosenka z trzech słów.

Ciasto to najnowsza piosenka z cyklu Magdy Beredy Piosenka z 3 słów. Razem z Arturem Sikorskim poprosili wspólnie swoich fanów o jedno słowo. Z setek pomysłów wybrali 3, z których stworzyli wspólnie „ciasto”. Piosenkę o urokach młodości, wspólnie spędzonych chwilach z przyjaciółmi i lekkim zauroczeniu. 

Magda Bereda postanowiła po raz kolejny zaskoczyć swoich fanów, proponując im udział w procesie tworzenia nowej piosenki. Fani mieli za zadanie podać 3 losowe słowa, na podstawie którego powstanie utwór muzyczny.

Ciasto piosenka o urokach młodości. 

Jednym z kluczowych słów, jakie wyłoniło się spośród propozycji, było „ciasto”. Na podstawie tego codziennego słowa, artystka stworzyła wspólnie z Arturem Sikorskim piosenkę, w której smak, aromat i konsystencja ciasta będą metaforą dla złożonych emocji i relacji międzyludzkich. Melodia ma przenosić słuchaczy do magicznego świata, gdzie uczucia rozwijają się jak doskonale wypieczone ciasto. Magda Bereda połączyła delikatność brzmienia z miłym przekazem, tworząc piosenkę, która dotknie serca fanów i zostanie z nimi na długo.

Autorska seria piosenek tworzonych z 3 przypadkowych słów, zyskała ogromną popularność. Pierwszy sezon zwieńczył utwór stworzony w duecie z Piotrem Rubikiem – „Arbuzowy Zachód Słońca”, który liczy miliony odtworzeń.

 

Magda Bereda, gwiazda młodego pokolenia.

Magda Bereda to jedna z bardziej znanych i cenionych polskich wokalistek młodego pokolenia. Kompozytorka i autorka tekstów. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła już w wieku 14 lat na swoim kanale You Tube, który aktualnie liczy prawie 100 mln wyświetleń. Oprócz talentu, rozkochuje swoim wdziękiem i pozytywną energią.

Na festiwalu Top Of The Top Sopot Festival 2019 w Operze Leśnej otrzymała prestiżową nagrodę Young Choice. W tym samym roku została uznana Influencerką Roku według See Bloggers, a w lutym 2020 magazyn Party wręczył jej nagrodę Gwiazdy Young. 

W marcu 2020 znalazła się na 25 miejscu wśród 100 najbardziej wpływowych ludzi polskiego Internetu według Forbes. Jej udział w jubileuszowej 10 edycji programu Taniec z Gwiazdami zaprowadził ją na 4 miejsce.

Tego samego roku wokalistka wydała swój debiutancki album „mniejszeodtrzech”, który w niecałą dobę po ruszeniu przedsprzedaży, trafił na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Nagrała piosenki do bajek m.in. „Corgi – Psiak Królowej”. Użyczyła również głosu do kilku produkcji kinowych, m.in. „Gang Zwierzaków”.

W 2021 roku była prowadzącą własnej strefy w programie The Voice Kids, emitowanym na antenie TVP2.

W 2022 roku na zaproszenie Kuby Wojewódzkiego pojawiła się w jego kultowym programie wraz z piłkarzem Grzegorzem Krychowiakiem w TVN, gdzie zaśpiewała swoją autorską piosenkę „jest mi do twarzy we własnej osobie”, która stała się hitem w sieci. Kilka dni po emisji programu zdobyła tytuł Wszechmocnej w Popkulturze według WP Kobieta. 

W czerwcu 2023 roku z tym samym utworem wystąpiła na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Zapraszamy do naszej kategorii MUZYKA