„Arda” znaczy płoń – Makiwara z nowym, szalonym singlem!

Kolorowa i głośna karawana. Zespół Makiwara opublikował swój najnowszy singiel. “Arda” to miłosna pieśń zaśpiewana po hiszpańsku, pełna ognia, muzycznego szaleństwa i zabawy.

Sześcioosobowa ekipa z Warszawy, z okazji pierwszego dnia wiosny opublikowała swój najnowszy singiel. Makiwara zabiera w kolejną podróż. – Wyruszamy w gorący obszar Gibraltaru, gdzie Europa spotyka się z Afryką. To prawdziwy tygiel – tak samo szalony i kolorowy jak my – podkreśla wokalista, Phao Sanato. – Gwarantujemy, że kiedy usłyszycie ten utwór, nie będziecie w stanie siedzieć spokojnie. ARDA znaczy PŁOŃ! – dodaje gitarzysta, Patryk Tarajko.

Phao tłumacząc tekst piosenki podkreśla – Miłość potrafi rozpalić nas niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Przychodzi w najmniej oczekiwanych momentach, nawet wtedy kiedy wydaje się że bezpowrotnie Nas opuściła. Miłość odnajduje zagubionych i ukazuje świat w innych barwach. Wielowymiarowo trawi smutek i porywa do działania.

Założyciel zespołu Patryk Tarajko dodaje – jak zwykle przygotowaliśmy żywiołową mieszankę przypraw z różnych zakątków świata. Mamy nadzieję, że ich efekt Wam się spodoba. Niebawem pokażemy więcej nagrań, które powstawały w mojej głowie przez ostatnie lata – mamy w zanadrzu jeszcze wiele niespodzianek.

Makiwara to klimaty world music i etno a do tego dużo rockowego szaleństwa z dodatkiem muzyki elektronicznej. Poprzednia piosenka, opublikowana w grudniu 2020 roku – High Above the Ground pokazała kierunek interesujący zespół. Wcześniejszy singiel z 2019 roku – Baobab, został równie świetnie przyjęty. Ma ponad 300 tysięcy wyświetleń na Youtube.

Skład tworzą dzisiaj Patryk Tarajko – gitara, Laura Gantner skrzypce/ śpiew. Na saksofonie – Łukasz Bareja. Śpiewa również Phao Sanato kojarzony z Jah Love Sound System. Skład domyka wokalista i basista, Jan Szegda oraz perkusista, Cyryl Skiba – obaj współtworzą zespół Ignu. Gościnnie udział w nagraniu wzięła Alia Fay – flet/ śpiew.

Makiwara w obecnym składzie zawiązała się w czasie pandemii, w marcu 2020 roku. Miesiące lockdownu, skład poświęcił na solidne przygotowania materiału. Latem udało się im zagrać koncert w ramach Bieszczadoza Festiwal, gdzie okrzyknięto ich supergrupą, łączącą muzyków znanych z wielu innych formacji.

Po więcej nowinek muzycznych zapraszamy do zakładki MUZYKA.