Podziel się kubełkiem KFC podczas meczu: Smak, który łączy kibiców

Niewiele rzeczy łączy ludzi tak bardzo jak widowiska sportowe. Wspólne kibicowanie ulubionej drużynie budzi wiele emocji i jest wydarzeniem, które pozostawia miłe wspomnienia. Oglądanie poczynań zawodników na boisku jest również intensywnym przeżyciem, a w jego trakcie warto sobie zapewnić odpowiednie „paliwo”. Wyborem kibiców może być np. Kubełek KFC. Zobacz dlaczego.

Podziel się kubełkiem KFC

Przekąski podczas meczu – jak je wybierać?

Znalezienie idealnych przekąsek na mecz oglądany w towarzystwie rodziny lub przyjaciół to ważny element przygotowań do takiego eventu. Trudno sobie wyobrazić spędzenie kilku godzin bez posiłku. Jednak równie wymagające byłoby przeniesienie się z kanapy w salonie do jadalni, aby zasiąść przy stole. Dlatego kibice chętnie sięgają po dania, którymi można się łatwo dzielić i jeść rękami, bez użycia sztućców.

Kosztowaniu takich przekąsek można się oddać bez odrywania wzroku od tego, co dzieje się na boisku. To ważne dla zagorzałych fanów piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki – ciekawe zagranie może się zdarzyć w najmniej przewidzianym momencie. A przecież w oglądaniu tych eventów na żywo chodzi, aby przeżyć emocje związane ze zdobywanymi punktami/bramkami w chwili, gdy to następuje, a nie na powtórkach.

Właśnie dlatego kibice podczas meczu dość często wybierają dania, które:

 • są przeznaczone dla większej liczby osób – tak, aby każda z nich mogła wybrać np. wielkość i typ przekąski;
 • da się łatwo ustawić np. na stoliku kawowym albo na kanapie – bez obaw o to, że wysypią się/rozleją;
 • nadają się zarówno na mniejszy, jak i na mniejszy głód.

Właśnie z tych powodów w menu fanów sportu pojawiają się również Kubełki KFC.

Kubełek KFC – co zawiera?

Kubełek KFC to nie jedno danie z menu sieci restauracji, ale typ potraw. Co je łączy? Kilka kluczowych elementów.

 • Sposób podania – zgodnie z nazwą, każdy Kubełek KFC jest serwowany w kubełku papierowym, a jego wielkość jest dopasowana do rozmiaru wybranego dania.
 • Kurczak w środku – w każdym Kubełku KFC znajdują się kawałki kurczaka. Do tej pozycji w menu mogą jednak trafić różne jego odmiany – począwszy od klasycznego Kurczaka Kentucky, przez Hot Wings, Hot & Spicy Strips, aż po Bites. Jest więc z czego wybierać.
 • Dodatki – w Kubełku w standardzie pojawiają się frytki. Jest to określona liczba porcji o wielkości 80 g. W niektórych zestawach „domyślnie” pojawiają się sałatki Coleslaw. Dodatki można jednak modyfikować – zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami.

Ponieważ Kubełki KFC są „elastyczne” i dają się konfigurować, zamawiając je, można zaplanować menu z przeznaczeniem na mecz. Jeśli zapraszasz 4-6 osób, wystarczy nawet jeden taki zestaw. Jeżeli natomiast szykuje się dłuższe spotkanie dla kilkunastu lub więcej osób – można zamówić ich kilka.

Ciekawą opcją jest też samodzielne skonfigurowanie Kubełka KFC – dobierając skład i rozmiar zestawu do upodobań uczestników wydarzenia. W wersji „max” Kubełek KFC może zawierać:

 • 12 szt. Hot & Spicy Strips;
 • 5 porcji 90 g Bites;
 • 20 Hot Wings;
 • 10 kawałków łagodnego Kurczaka Kentucky;
 • 5 porcji Dużych Frytek;
 • 5 butelek 0,85 l Pepsi;
 • 5 x zestaw 3 Dipperów (do wyboru czosnkowy, barbecue, orientalny, Kentucky Gold, majonezowy).

Jest więc z czego wybierać!

Nie tylko Kubełek KFC – te dania z menu KFC również sprawdzą się na mecz!

Myślisz o urozmaiceniu menu gości podczas oglądania poczynań ulubionej drużyny? Na Kubełku KFC Twoje zamówienie nie musi się kończyć! Gama potraw jest znacznie szersza, a ich listę warto skonsultować z gośćmi – tak, aby każdy mógł przekąsić to, na co ma akurat ochotę.

Wśród propozycji mogą się pojawić np.:

 • Qurrito, czyli soczyste, pikantne Bites zapieczone w tortilli pszennej w towarzystwie sera Cheddar z sosem BBQ – jest ono pokrojone na 4 kawałki, więc to dobra przekąska do dzielenia się;
 • burgery z chrupiącym kurczakiem, np. Grander, z ręcznie panierowanym kawałkiem kurczaka, bekonem, żółtym serem Cheddar, czerwoną cebulką, zieloną sałatą i dwoma sosami: ostrym BBQ i łagodnym majonezowym;
 • opcje vege – np. Halloumi Burger czy California Sun Poke Bowl z ryżem i serem Halloumi;
 • chrupiące Bites.

Nie zapomnij również o słodkich opcjach w menu kibica – np. o Shake’ach dostępnych w różnych smakach.

Menu kibica gotowe? Teraz czas złożyć zamówienie w KFC – zrób to online lub telefonicznie, z opcją szybkiej dostawy, albo podjedź do najbliższego lokalu i odbierz wszystkie dania np. przez Drive Thru. Smacznego!