Lego Modern Art. Zabawa sztuką.

W świecie klocków Lego, gdzie tylko wyobraźnia jest ograniczeniem, pojawia się nowa propozycja, która łączy w sobie klasykę designu i sztuki współczesnej. Lego Modern Art to zestaw klocków wynoszący ikonę zabawek na nowy poziom, poprzez połączenie tradycji klasycznych klocków z nowoczesnym podejściem do designu.

Zacznijmy od samego początku – klocki Lego. Od momentu, gdy zostały wprowadzone na rynek, stały się ikoną zabawek, zdolną rozwijać kreatywność i umiejętności budowlane zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Historia Klocków LEGO

Historia klocków Lego sięga głęboko w przeszłość, sięgając lat 30. XX wieku, kiedy Ole Kirk Christiansen założył firmę w Danii. Początkowo firma zajmowała się produkcją drewnianych zabawek, lecz w 1949 roku wprowadziła na rynek nowy produkt, który stał się pionierskim momentem w historii klocków Lego. Były to pierwsze klocki w formie plastikowej, nazywane „Automatic Binding Bricks”. Idea ta ewoluowała i w 1958 roku narodziły się klocki, które znamy dzisiaj jako Lego bricks, czyli charakterystyczne dla marki elementy z możliwością łączenia w różne kombinacje.

Początkowo klocki Lego miały jedynie kilka dostępnych kształtów i kolorów, ale w miarę upływu czasu oferta znacznie się rozszerzała. W latach 60. i 70. firma wprowadziła innowacyjne elementy, takie jak klocki z otworami, dzięki którym możliwe było bardziej skomplikowane konstrukcje. W kolejnych dziesięcioleciach Lego stały się globalnym fenomenem, zdobywając popularność zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, jako uniwersalne narzędzie do kreatywnej zabawy i nauki.

W XXI wieku Lego nadal się rozwijały, wprowadzając liczne serię tematyczne, takie jak Lego Technic, Lego Star Wars czy Lego City, aby sprostać zróżnicowanym zainteresowaniom fanów. Klocki Lego stały się również medium artystycznym dla wielu twórców, którzy używają ich do budowy imponujących instalacji i rzeźb. Historia klocków Lego to podróż od skromnych początków po globalny sukces, a jednocześnie kontynuacja tradycji kreatywności i innowacyjności, które wprowadził Ole Kirk Christiansen już ponad siedemdziesiąt lat temu.

Klocki, a sztuka współczesna.

Zestaw Modern art to hołd dla klasyki designu, w kierunku wielkich dzieł sztuki współczesnej. 

Przyglądając się bliżej, zauważamy, że każdy element zestawu został starannie dobrany, aby odzwierciedlić estetykę znanych artystów i projektantów. Klocki te nie są tylko narzędziami do budowy, ale prawdziwymi elementami sztuki.

Mat.prasowe: LEGO
1 / 10

Lego Modern Art 31210 to również wyjątkowa forma interakcji między tradycją a nowoczesnością. Każdy klocek to kawałek historii, a jednocześnie element składający się na nowoczesne dzieło sztuki. To połączenie konwencji klocków Lego z abstrakcyjnymi formami i kolorami, nawiązującymi do najważniejszych nurtów współczesnej sztuki.

Projektanci zestawu zainspirowali się klasyką designu, taką jak Bauhaus czy projekty mid-century, aby stworzyć coś, co jednocześnie podąża za tradycją i jest nowoczesne. Wykorzystanie geometrycznych kształtów, minimalistycznych form i żywych kolorów sprawia, że Lego Modern Art 31210 to nie tylko zabawka, ale również obiekt, który może zdobić przestrzeń każdego miłośnika sztuki.

Warto podkreślić, że ten zestaw pozwala również na eksperymentowanie i tworzenie własnych interpretacji. Inspirując się stylem abstrakcji, użytkownik może dowolnie aranżować klocki, tworząc unikatowe kompozycje i formy. To wyraźne odejście od tradycyjnie dołączanych dokładnych wytycznych konstrukcyjnych do każdego setu klocków Lego.

Wspaniały hołd dla klasyki designu i sztuki współczesnej, zamknięty w formie interaktywnej zabawki. Piękne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje do kreatywności i pozwala odkrywać sztukę w codziennym świecie klocków Lego. Dla tych, którzy cenią zarówno estetykę, jak i możliwości twórcze, ten zestaw stanie się niezwykłą przygodą w świecie klockowej sztuki. Zachwycamy się! A ty?