Nie tylko angielski – czyli języki obce, których warto się teraz uczyć

Nawet dzieci wiedzą, że nauka języków obcych się opłaca. Korzyści z poznania samego języka angielskiego są tak duże, że już dzieci w wieku przedszkolnym zachęcane są do poznawania słówek w nowym języku. Oprócz możliwości rozmawiania z osobami z całego świata, języki obce otwierają także drzwi do kariery w różnych branżach. Jakich języków warto się uczyć oprócz angielskiego? Sprawdziliśmy to dla Was!

języki obce, których warto się teraz uczyć

Rozpoczynając naukę języka obcego, wiele osób robi to w celu zyskania możliwości swobodnej komunikacji na przykład przy zagranicznych podróżach. Jednak główną motywacją zazwyczaj są możliwości zarobkowe, jakie otwierają się przed lingwistami. Język angielski już dziś jest wymagany niemal w każdym zawodzie – od sprzedawcy po menedżera. Jakie inne języki są opłacalne? Podpowiadamy!

Nauka języka obcego – jak zacząć?

Zanim zdecydujesz się na naukę konkretnego języka, zastanów się, w jaki sposób chcesz podejść do tego zadania. Choć obecnie dostępnych jest wiele programów, stron internetowych czy aplikacji mobilnych do nauki języków obcych, żadne z tych rozwiązań nie zastąpi tego, co oferuje szkoła języków obcych. Możliwość obcowania z językiem na zajęciach stacjonarnych i swobodnej rozmowy z lektorem, który w razie potrzeby rozwieje wszelkie wątpliwości i nauczy Cię odpowiedniej wymowy czy akcentu, wciąż jest uważana za najlepszy sposób nauki języka.

Język francuski

Oprócz tego, że Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, język francuski jest wart poznawania także ze względu na fakt, że używany jest przez blisko 220 milionów ludzi. To trzeci język na świecie pod względem uczenia go, jak i trzeci język w komunikacji międzynarodowej. Zdecydowanie nauka języka francuskiego otwiera przed Tobą nowe możliwości – zarówno zarobkowe, jak i podróżnicze!

Dodatkową motywacją do nauki języka francuskiego może być fakt, że w Polsce jego nauka nie jest aż tak popularna, jak nauka języka niemieckiego czy hiszpańskiego. Podstawową znajomość francuskiego deklaruje zaledwie 2% Polaków. Poznając go, stajesz się więc cennym potencjalnym pracownikiem dla wielu firm i instytucji międzynarodowych z siedzibą we Francji lub francuskimi kontrahentami.

Język hiszpański

Tuż po języku angielskim jest to drugi najpowszechniej używany język na Ziemi. Posługuje się nim około 650 milionów ludzi na siedmiu kontynentach. Nauka języka hiszpańskiego to zatem krok w kierunku lepszych zarobków i swobodnej komunikacji z obywatelami naprawdę wielu państw świata.

Język niemiecki

Ze względu na niezwykle liczne i istotne kontakty handlowe Polski i Niemiec, znajomość języka niemieckiego jest obecnie wymogiem w wielu firmach i instytucjach. Jest to także jeden z oficjalnych języków Unii Europejskiej uznawany za najbardziej rozpowszechniony język w Europie tuż po języku angielskim.

Niezależnie od tego, na który z tych języków się zdecydujesz, w połączeniu ze znajomością angielskiego otworzy on przed Tobą zupełnie nowe możliwości zawodowe, zarobkowe i nie tylko.