W obecnej sytuacji, gdy mierzymy się z pandemią, szkoły są zamkniętę. Nie pozwólmy, aby nasze dzieci straciły możliwość rozwoju. Znaleźliśmy dla Was ciekawą propozycję, co zrobić z nadmiarem wolnego czasu Waszych pociech – 10 minut z niemieckim, czyli Goethe-Institut uczy języka online za darmo! Może przy okazji sami nauczycie się czegoś nowego!

Nawet jeśli szkoły są zamknięte nie oznacza to, że musimy zrezygnować z zajęć językowych. Goethe-Institut w Warszawie uczy języka niemieckiego online. Na wszystkich zainteresowanych czekają trzy razy w tygodniu bezpłatne lekcje „10 minut z niemieckim“, które odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 10:30.

Do nauki można przystąpić w dowolnym momencie, a zajęcia są dla wszystkich, których poziom językowy nie wykracza poza A2. Podczas 10 minutowych, prowadzonych w przystępny sposób lekcji uczniowie poznają przydatne słownictwo i gramatykę języka niemieckiego. W trakcie zajęć odbywających się w formule live poruszane są tematy bliskie uczniom, takie jak czas wolny, jedzenie, sport, zdrowie, ochrona środowiska czy zagadnienia związane z mieszkaniem. Każdy odcinek składa się z trzech części: mini powtórki z poprzedniej lekcji, prezentacji słownictwa i struktur z nowego tematu oraz gramatycznego podsumowania. Tego samego dnia wieczorem Goethe-Institut udostępnia zapis lekcji na swoim profilu na Facebooku i stronie www, wzbogacając ją o dodatkowe materiały – prezentację i listę nowych słówek: goethe.de/polska/10min.


Lekcje online odbywają się w każdy poniedziałek, środę i piątek od godz. 10:30 pod adresem: adobe.ly/2wvJPor.

EXAMPLE.PL