Elly Tess wraca z nowym singlem. Premiera “Ghosting”

Elly Tess wraca z nowym singlem. Premiera “Ghosting”

“Ghosting” to drugi singiel Elly Tess – młodej polskiej wokalistki mieszkającej w USA, która pracuje aktualnie nad debiutancką płytą. Utwór ma swoją premierę 18 stycznia.

Młoda artystka nie zwalnia tempa i zaledwie dwa miesiące po debiucie wraca z kolejnym singlem. “Ghosting” odsłania mroczniejsze oblicze Tess – to zmysłowy i intensywny emocjonalnie utwór, za którym kryje się gorzka historia. Tess po raz kolejny portretuje skomplikowane relacje damsko-męskie i towarzyszące im – często bardzo trudne i wymagające przepracowania – doświadczenia.

Nad “Ghostingiem” Elly Tess współpracowała z młodym i zdolnymi artystami z Polski. Duet producencki Hotel Torino (Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór) tworzy dla czołowych rodzimych artystów: Sanah, Sobla czy Dawida Kwiatkowskiego. Artyści mają na koncie wiele sukcesów również na arenie międzynarodowej w tym m.in. utwór “Superhero”, z którym Viki Gabor wygrała w 2019 roku Eurowizję Junior.

Elly Tess zadebiutowała w listopadzie minionego roku – utrzymaną w konwencji tzw. smutnego popu – piosenką “sad girl”, nad którą również pracowała z Hotelem Torino. Obu utworom towarzyszą klimatyczne teledyski nakręcone w pełni w Los Angeles.

Elly Tess jest młodą, urodzoną w Łodzi wokalistką, kompozytorką i tekściarką. Od 13. roku życia mieszka w USA. Jako pisarka zadebiutowała w 2013 roku wydając powieść fantasy pt. „Szafir”. W 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem (Summa cum Laude) University of California in Los Angeles (UCLA) na kierunkach filozofia i przemysł muzyczny. “Sad girl” i “Ghosting” łączą talent songwriterski artystki z jej poetycką wrażliwość oraz miłością do muzyki.