Warszawa nie była piękna, a jednak – spotkanie z autorem książki „Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza”

W najbliższą środę o godzinie 18.00 w Muzeum Literatury zapraszamy na spotkanie pod hasłem „Warszawa nie była piękna, a jednak…”. Podczas niego zobaczymy stolicę oczami Jarosława Iwaszkiewicza, który przez ponad 80 lat bacznie śledził zmiany zachodzące w Warszawie, krytykował ją, ale również angażował się w jej odbudowę.

Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza

Inspiracją do zorganizowania spotkania jest książka dr. Tomasza M. Lerskiego Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza, która ukazała się w roku 125. rocznicy urodzin pisarza, nakładem wydawnictwa Fabuła Fraza. Rozmowę z autorem poprowadzi dziennikarz Tomasz Zapert, zaś aktor Krzysztof Wakuliński odczyta fragmenty książki.

„Warszawa nie była piękna, (…) Warszawa miała swój charakter” pisał Iwaszkiewicz w swoich „Notatkach”. Spotkanie z Tomaszem M. Lerskim, autorem książki „Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza”, to niepowtarzalna okazja do spojrzenia na stolicę i jej mieszkańców z nieznanej dotąd perspektywy, oczami wybitnego artysty.
Spotkanie pozwoli nam poznać miasto z punktu widzenia wybitnego artysty, który przez ponad 80 lat bacznie śledził zmiany zachodzące w stolicy, krytykował ją, ale również angażował się w jej odbudowę. Pokochał Warszawę oraz Warszawiaków i być może właśnie dlatego, że stali mu się tak bliscy, potrafił bacznie ich obserwować i opisywać, a także tak ostro ich oceniać – łączyć krytykę z uwielbieniem. A trzeba przyznać, że pomijając jego ogromny talent literacki, Iwaszkiewicz okazał się również doskonałym psychologiem społecznym. Tym ciekawszy i pełniejszy obraz historycznej Warszawy będziemy mieli szansę odkryć podczas rozmowy wokół książki „Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza”.

Rozmowę z Tomaszem M. Lerskim, autorem „Warszawa Jarosława Iwaszkiewicza”, poprowadzi Tomasz Zapert, zaś Krzysztof Wakuliński odczyta fragmenty książki.

Kiedy: Środa 20 listopada 2019 r.
Godzina: 18:00
Miejsce: Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20, Warszawa
WSTĘP WOLNY

Więcej informacji o spotkaniu na stronie: https://www.facebook.com/events/548606632568397