EURAZJA FILM FESTIWAL

EURAZJA FILM FESTIWAL to nowe wydarzenie w kalendarzu polskich imprez filmowych, podczas którego zaprezentujemy produkcje z kilkudziesięciu państw, których kinematografia nie gości zbyt często na ekranach polskich kin, szczególnie w ramach festiwali.

Wśród nich znajdą się produkcje z Albanii, Armenii, Arabii Saudyjskiej, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Iranu, Izraela, Jordanii, Kazachstanu, Kirgistanu, Libanu, Macedonii Północnej, Mołdawii, Rumunii, Słowenii, Syrii czy Tadżykistanu.

Dla mieszkańców kraju nad Wisłą są to obszary odległe nie tylko geograficznie, ale często też kulturowo. W związku z tym nasz Festiwal będzie wyjątkowym wydarzeniem na kulturalnej mapie Warszawy pozwalającym naszym rodzimym widzom doświadczyć odrobiny egzotyki za pośrednictwem kinowego ekranu. Zależy nam, aby większość projekcji stanowiła polską premierę prezentowanych obrazów docenianych na międzynarodowych festiwalach i konkursach.

Misją naszego festiwalu jest przełamywanie stereotypów i zaprezentowanie innego oblicza kinematografii Europy i Azji Środkowej niż to, z jakim jest powszechnie kojarzone. Współczesne kino wywodzące się z tych regionów wyznacza nowe ścieżki rozwoju sztuki filmowej, jest często odważne, niekonwencjonalne, poszukujące nowych sposobów narracji i wyrazów artystycznej ekspresji.

Zależy nam, aby właśnie takie produkcje były prezentowane na EURAZJA FILM FESTIWAL. O wysoką jakość repertuaru zadbał Dyrektor Programowy Festiwalu – Artur Zaborski”, dzięki któremu na warszawską publiczność czekać będą wyłącznie najwybitniejsze filmy ostatnich lat.

Wydarzenie finansowane jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Więcej na: https://www.facebook.com/EurasiaFF/