Piosenki z tekstem – koncert Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie

W poniedziałek 17 kwietnia o godzinie 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się wyjątkowy koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie. To wydarzenie jest przygotowywane z okazji „Dnia Patronów”, obchodzonego w trzecią rocznicę uruchomienia zbiórki na rzecz Radia Nowy Świat. Dzisiaj, 14 marca br. rusza sprzedaż biletów, które można będzie kupić w kasie teatru Collegium Nobilium oraz na stronie teatru.

Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie

Koncert „Piosenki z tekstem” poprowadzą Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat, a motywem przewodnim jest polska piosenka kabaretowa i literacka, czyli piosenka z tekstem, w zupełnie nowych aranżacjach przygotowanych przez Mateusza Dębskiego. Wystąpią w nim studenci i absolwenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz dziennikarze Radia Nowy Świat.

Wspólnie z Akademią Teatralną przygotowujemy wyjątkowe widowisko z okazji Dnia Patronów. Chcemy w ten sposób przypomnieć fantastyczne piosenki, których ogromnym i bezcennym walorem jest tekst. Zapraszamy już dziś na nasz koncert. Wierzę, że tak jak nam, tak i Państwu sprawi on wiele radości i przyjemności – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radio Nowy Świat.

Podczas koncertu usłyszymy znane piosenki w wykonaniu m.in. dziennikarzy Radia Nowy Świat: Marii Zamachowskiej, Weroniki Boczek czy Marceliny Słomian, która zapowiada, że jej utwór będzie rodzajem manifestu. Natomiast Adam Stasiak przygotuje specjalne wykonanie arii Torreadora z opery „Carmen”, do której tekst napisał Piotr Bukartyk. W finale usłyszymy jedną z najsłynniejszych polskich piosenek „Niech żyje bal” Agnieszki Osieckiej i Seweryna Krajewskiego, która zostanie wykonana przez wszystkich artystów.

Podczas pracy nad naszym koncertem chcieliśmy poszukać nowych aranżacji i interpretacji dla utworów, które weszły do kanonu polskiej piosenki artystycznej i kabaretowej. Nie chcąc na pewno uprawiać tzw. „wydania drugiego, pogorszonego”, postaramy się poszukać w tych utworach nowej, świeżej wartości – mówi Mateusz Dębski, kompozytor, pianista, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Sprzedaż biletów będzie uruchomiona w kasie Akademii Teatralnej przy ul. Miodowej 22/24 w Warszawie oraz na stronie http://tcn.at.edu.pl/ o godzinie 16:00, 14 marca.

Aby być na bieżąco w wydarzeniach kulturalnych śledź naszą zakładkę ART.