Mopsik, który chciał zostać jednorożcem- opowieść o tym, jak ważne jest być sobą

 

Oto premiera nowej, wspaniałej książki dla dzieci autorstwa Belli Swift. Niezwykle wartościowa i bardzo aktualna opowieść o tym, że każdy jest inny, a tym samym wyjątkowy. Bohaterką opowieści jest mopsik o imieniu Peggy, która bardzo pragnie być kochana. Dla małego psiaka nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego wymyśla wielki plan, aby osiągnąć swój cel. Czy to jednak wystarczy, aby w końcu znaleźć kochającą rodzinę na stałe?

– A ty, Peggy? – zapytała mama. – O jakim opiekunie marzysz?
Peggy zastanawiała się przez chwilę. Miło byłoby mieć ogród
i dostawać różne smakołyki. Ale było coś, czego Peggy pragnęła najbardziej na świecie.
– Mam nadzieję, że mój opiekun będzie mnie kochał.

Poznajcie przeuroczego mopsika imieniem Peggy. Peggy spotkało wielkie nieszczęście, tuż przed świętami Bożego Narodzenia została porzucona przez swoją właścicielkę. Szczęśliwym trafem trafia do rodziny z trójką dzieci. Jedna z dziewczynek o imieniu Chloe jest wielką fanką jednorożców,
a ponieważ mopsik bardzo pragnie zostać z Chloe zrobi wszystko, aby ta ją pokochała. Dla małego mopsika nie ma rzeczy niemożliwych. Wymyśla więc plan, aby stać się…jednorożcem. Przecież wystarczy jej tęczowy róg i para skrzydeł. Co może pójść nie tak?
Mopsik, który chciał zostać jednorożcem, wyd. Wilga to pierwsza część przygód przeuroczego psiaka zwanego Peggy. Książka skierowana jest do dzieci w wieku 6-8 lat i podzielona na krótkie rozdziały, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako pierwsza książka do samodzielnego czytania lub opowieść do poduszki. To również pouczająca historia o tym, że zawsze należy być sobą.