Czwarty sezon foodtruckowy z Żarciem Na Kółkach zbliża się wielkimi kołami! W tym roku podobnie do poprzedniego Warszawa stołować się będzie na Błoniach Stadionu Narodowego. Rynek rozwija się w zaskakującym tempie, dzięki czemu goście będą mieli ogromny wybór – pojawi się ponad 80 samochodów, z czego część to dobrze znane, a spora grupa to zupełni debiutanci. Żarcie Na Kółkach oprócz atrakcji kulinarnych, zapewni również mnóstwo dodatkowych atrakcji – będzie więc i smacznie i ciekawie.

Food trucki, czyli gastronomie mobilne z roku na rok stają się coraz popularniejsze. W Warszawie to właśnie Żarcie Na Kółkach poświęca im najwięcej uwagi i rozstawia po całym mieście. Dlaczego? Bo warto! Jadłowozy pojawiają się z coraz to nowymi pomysłami na menu i design. Obserwacja i przede wszystkim “smakowanie” tych nowości, to najprzyjemniejsze zajęcie w ciepłej połowie roku.

Warszawiacy pokochali te imprezy, ale poprzeczka stawiana food truckom jest bardzo wysoko. Dlatego też foodtruckowcy prześcigają się w pomysłach na oryginalne menu – bo poza niekwestionowanych królem street foodu, jakim jest burger, na ulicach spotykamy auta z daniami z całego świata: Meksyk, Japonia, Węgry, Włochy, Anglia, Polska, Chiny, Jamajka – długo można wymieniać. Dzięki aplikacji Going., która jest Partnerem Żarcia Na Kółkach, będzie można sprawdzić w swoich telefonach listę food trucków obecnych na evencie, oraz rodzaj serwowanego przez nie jedzenia. Weganie, wegetarianie i bezglutenowcy dowiedzą się, gdzie dostaną dania z ich codziennego jadłospisu. Bez dwóch zdań – każdy znajdzie coś dla siebie.

Uzupełnieniem głównego punktu programu, czyli wielkiego stołowania będą muzyka na żywo, strefa chilloutu i animacje dla dzieci. Dzięki współpracy z Teatrem XL z siedzibą na PGE Narodowym, goście będą mogli zaangażować się w aktorski performance dla dorosłych i animacje dla dzieci. To, co aktorzy przygotowali specjalnie na tę okazję zaskoczy i rozbawi. Oprócz wspomnianych atrakcji aktorzy Teatru XL poprowadzą konkurs jedzenia na czas, z atrakcyjnymi nagrodami. Warto zarezerwować całe dwa dni – zgłodniałe po zimie brzuchy będą miały wiele do pomieszczenia.

 

Więcej info: https://www.facebook.com/events/224238857914469/