Na straganie … Szydełkowe warzywa od polskiej marki.

Wszędzie otaczają nas różnorodne bodźce wizualne i kuszące aromaty przekąsek. Kolorowe opakowania cukierków kuszące przy kasie w każdym sklepie. Na wyciągnięcie ręki, słodkie i ładne. Potrzeba dużo silnej woli, aby nie dać się skusić.  Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci jest kluczowe dla ich przyszłego zdrowia. A zadanie jest trudne. Jednym z fascynujących podejść do tego zagadnienia są szydełkowe warzywa i owoce. Te kolorowe, miękkie zabawki nie tylko rozwijają zdolności manualne dziecka, ale także wprowadzają je w fascynujący świat zdrowego odżywiania.

 

fot.Helgowe Heklowanie/pakamera.pl
1 / 7

 

Zdrowe Nawyki żywieniowe od najmłodszych lat. 

Badania naukowe stale podkreślają, jak ważne jest wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych od najwcześniejszych lat życia. Według badań przeprowadzonych przez American Academy of Pediatrics, dzieci kształtują swoje preferencje smakowe już w okresie prenatalnym, przez ekspozycję na smaki spożywane przez matkę. Kontynuacja tego procesu poprzez wprowadzanie różnorodnych smaków poprzez karmienie piersią czy butelką oraz podawanie różnorodnych pokarmów podczas rozszerzania diety jest kluczowa dla rozwinięcia preferencji żywieniowych związanych z warzywami i owocami.

Nauka przez zabawę. Szydełkowe warzywa i owoce.

Zabawki wykonane na szydełku to powrót do korzeni i sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa naszych babć. Piękne w swojej prostocie, rozbudzające wyobraźnię. Miękkie i miłe w dotyku. Mogą przybrać dowolne kształty i tak autorka marki Helgowe heklowanie znalazła niszę wśród wielbicieli wszelkich smaków. Projektuje i ręcznie tworzy zabawki do dziecięcych kuchni. 

Szydełkowe zabawki w kształcie warzyw i owoców stają się coraz bardziej popularne ze względu na swoją estetykę, trwałość i edukacyjny charakter. Dzieci nie tylko bawią się nimi, ale także uczą się rozpoznawania różnych warzyw i owoców, co może wpłynąć na ich chęć ich spożywania w przyszłości. Poprzez zabawę, maluchy rozwijają zdolności motoryczne i sensoryczne i poznawcze. 

Walka z Epidemią Otyłości Dziecięcej

Coraz częściej zwraca się uwagę na problem otyłości wśród dzieci. Zdrowe nawyki żywieniowe wprowadzone od najwcześniejszych lat życia mogą odgrywać kluczową rolę w zapobieganiu tej epidemii. Według badań opublikowanych w czasopiśmie „Pediatrics”, dzieci, które były eksponowane na różnorodne smaki w pierwszym roku życia, miały niższe ryzyko otyłości w późniejszym okresie dzieciństwa. Ważne jest aby od najmłodszych lat uczyć i podpowiadać. Zrozumienie narzędzia jakim jest piramida żywienia to mała rzecz niosąca ogromną wartość. 

Szydełkowe warzywa i owoce doskonale uczą komponować zdrowy posiłek. 

Montessori i Zabawki Edukacyjne

 

Zabawki w kształcie warzyw i owoców doskonale wpisują się w filozofię Montessori. Ta metoda edukacji kładzie nacisk na samodzielność, rozwijanie zainteresowań dziecka oraz naukę poprzez doświadczenie. Szydełkowe zabawki nie tylko stymulują zmysły dziecka, ale także zachęcają je do samodzielnego odkrywania otaczającego świata.

Ważnym aspektem jest również to, że szydełkowe zabawki mogą być personalizowane, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność dla dzieci. Dzieci z łatwością przypisują swoje ulubione warzywa czy owoce swoim imionom, co sprawia, że stają się one nie tylko zabawką, ale także przyjacielem.

Podsumowując, szydełkowe zabawki w kształcie warzyw i owoców to nie tylko doskonały sposób na rozwijanie zdolności manualnych dzieci, ale także skuteczne narzędzie do edukacji żywieniowej. Wprowadzanie zdrowych nawyków od najwcześniejszych lat jest kluczowe dla walki z problemem otyłości dziecięcej, a zabawki w stylu Montessori dodatkowo wspierają rozwój dziecka poprzez samodzielne eksplorowanie i odkrywanie.

 

Produkty marki  znajdziecie w Pakamera.pl