Bardzo lubimy czasem wyskoczyć do innego miasta. Wtedy zawsze zastanawiamy się – gdzie iść na dobry obiad lub pyszny deser i kawę?! We Wrocławiu z pewnością odwiedzimy Gluten Appetit, za to w Poznaniu nie można ominąć miejsca o nazwie Wypiekarnia / Kawa & Wypieki!

Poznań skrywa wiele tajemnic, jedną z nich jest bardzo klimatyczne miejsce, o już bardzo smacznie brzmiącej nazwie – Wypiekarnia. Jest to połączenie kawiarni i cukierni, w której odnajdziemy mnóstwo niesamowitych słodkości i aromatycznych ciepłych napojów. Poznańska miejscówka oferuję również wytrawne smakołyki i posiada ciekawą ofertę śniadaniową. Głodnym stąd na pewno się nie wyjdzie.

Do odwiedzenia miejsca zachęca nie tylko menu, wartę uwagi jest również samo wnętrze. Połączenie różu i kilu odcieni zieleni nadaję mu lekkości i świeżości. Za tym modnym i bardzo ciekawym designem miejsca stoi Ula Kaczmarek i Enode Studio, a za wyposażenie odpowiedzialna jest firma Belmam. Szczególna uwagę przyciągają tutaj białe druciane panele zamontowane na ścianie, które eksponują podwieszane donice z bujną roślinnością oraz duże lustra. Służą one również jako „ścianki” oddzielające strefy, gdzie przyrządza się napoje od miejsca, gdzie się siedzi. Dzięki temu zabiegowi, wnętrze jest bardzo lekkie i nie przytłacza, co sprzyja atmosferze i spożywaniu smakołyków.

Jeśli więc wybieracie się do Poznania, to Wypiekarnia Kawa & Wypieki musi koniecznie znaleźć się na liście miejsc do odwiedzenia. Jest tam smacznie, designersko i bardzo Instagramowo 😉 … A dodatkowo miejsce jest przyjazne zwierzakom!

Adres: Poznań, ul. Kościelna 17/U4

źródło: Wypiekarnia Kawa & Wypieki