Zasłynęła dzięki swoim niekończącym się nogom, oślepiającej platynie i lekceważącej postawie, Betty Catroux, bo o niej mowa, była muzą i jedną z najlepszych przyjaciółek Yves Saint Laurent. My przypominamy cudowne początki ich znajomości, które zostały uwiecznione na starych fotografiach.

Betty Catroux, Yves Saint Laurent i Loulou de la Falaise przed butikiem Yves Saint Laurent w Londynie 1969
1 / 18

Betty i Yves poznali się w 1967 i od razu poczuli swoją wspólną energię. Bardzo szybko stali się sobie wyjątkowo bliskimi przyjaciółmi, zarówno w biznesie jak i w życiu prywatnym. Byli niemal nierozłączni. Widywano ich razem na przyjęciach, wakacjach i oczywiście za kulisami pokazów. Zadziorna i dość niestandardowa uroda Catroux bardzo inspirowała projektanta. Ich burzliwa przyjaźń była bardzo silna i trwała ona do śmierci Yves Saint Laurent.

Dziś Betty Catroux powraca jako gwiazda kampanii marki Saint Laurent na sezon Fall/Winter 2018-2019. Anthony Vaccarello (dyrektor kreatywny tego francuskiego domu mody), pragną w ten sposób złożyć hołd i podziękować Betty za jej wielki wkład w powstawanie brandu. Na zdjęciach, które wykonał David Sims, modelka ma na sobie charakterystyczne dla stylu Yves Saint Laurent marynarki i skóry.

źródło: pinterest.com