Wielki pasjonat elektronicznych maszyn, świetny producent i równie doskonały live-performer – Rodriguez Jr. powraca do Warszawy. Artysta wystąpi w klubie Smolna już 17 marca.

Rodriguez Jr.
1 / 3

Olivier Mateu, bo tak naprawdę nazywa się Rodriguez Jr., pochodzi z południowej Francji, gdzie już w latach 90-tych uczył się gry na pianinie oraz rozpoczynał swoją podróż w głąb muzyki elektronicznej. Początkowo współtworzył projekt The Youngsters, który wydał dwa pełnowymiarowe albumy w znanej wytwórni F Communications, należącej do giganta sceny – Laurenta Garniera. Potem jednak rozpoczął solową działalność jako Rodriguez Jr. i pod tym pseudonimem od lat pokazuje nieco odmienne oblicze elektroniki.

Francuz jest znany z kolekcjonowania syntezatorów, keyboardów i innych elektronicznych maszyn, które wykorzystuje nie tylko w studiu, ale i podczas występów na żywo. Jego live-acty można było usłyszeć w wielu krajach – m.in. podczas tak cenionych wydarzeń, jak Tomorrowland, Amsterdam Dance Event czy Desert Hearts Festival. Z kolei jako producent miał okazję współpracować m.in. z takimi wytwórniami, jak Mothership i Systematic, a także w Mobilee, w którym wydał takie hity, jak „Satellite” i „Music Dont lie”, a także swój ostatni, zeszłoroczny album pt. „Baobab”. Do Warszawy artysta powróci po kilkuletniej przerwie i można mieć pewność, że na scenie ponownie zaprezentuje sto procent swoich możliwości.

Nie są to jednak jedyne weekendowe atrakcje jakie funduję nam klub Smolna. W wieczór poprzedzający występ Rodrigueza do Polski przyjedzie jeden z najciekawszych projektów z analogową elektroniką ostatnich lat – FJAAK. Grupę tworzą Felix Wagner, Aaron Robig i Kevin Kozicki, czyli trójka przyjaciół, która spotkała się na początku minionej dekady i postanowiła wspólnie tworzyć muzykę.

Wydarzenie: www.facebook.com/events/2040021466211458

źródło: mat. prasowe