Już 18 marca, w znanej i lubianej Galerii Szyb Wilson, odbędzie się największa wege impreza na śląsku. Wystawcy z całego zagłębia i okolic zaprezentują swoje pyszne i zdrowe dania, napoje i produkty. Będzie coś dla małych i dużych. Warto poznawać nowe smaki i spędzić tę niedzielę bez mięsa. Wege Festiwal to idealny pomysł na niedzielę wolną od handlu.

1 / 1

 

Wege Festiwal Silesia to targi, podczas których można spróbować potraw niezawierających mięsa, ryb, owoców morza, żelatyny. To doskonała okazja do zdegustowania takich specjałów jak: kremowe hummusy, aromatyczne falafele, słodkie baklawy, dodające energii zielone koktajle, bezmięsna burgery, wegańskie ciasta. Na miejscu spotkamy wyjątkowe restauracje oraz blogerów którzy przygotują dla nas potrawy z każdego zakątka świata – nie zabraknie kuchni indyjskiej, libańskiej, azjatyckiej czy tradycyjnych polskich dań w wersji roślinnej.
Wege Festiwal to również roślinne kosmetyki, oleje, ręcznie wykonane i nie testowane na zwierzętach. Podczas tego wydarzenia będzie można również nabyć wegańskie ubrania, torby, gadżety użytku codziennego.
Celem Wege Festiwalu Silesia jest pokazanie, że dania wegetariańskie są wyjątkowo pyszne i dalekie od jedzenia samej sałaty. Jest to kuchnia bardzo zdrowa i zasobna w witaminy.

OLEJARNIA ZAGŁOBY

Olejarnia Zagłoby produkuje oleje metodą tradycyjną. W taki sposób nasi dziadkowie robili sobie olej na święta. Oleje charakteryzują mocne smaki i kolory oraz co najważniejsze są pełne wartości zdrowotnych. W ofercie znaleźć można oleje takie jak rydzowy,makowy,konopny  czy z pestek dyni. Brzmi pysznie.

 

 

BOOK ME A COOKIE

Słodkości stworzone z pasji, zdrowe i piękne wypieki z dobrych, naturalnych składników. Dopieszczone i wypiekane z miłością. Przetwory z sezonowych owoców, lekkie i pyszne ciasta, tarty i ciasteczka. Drugą częścią BMAC są książki: organizowanie książkowych wymian, twórcze warsztaty i spotkania, warsztaty książkowe dla dzieci.

LULA BISTRO

Lula to pyszne hot dogi pełne chrupiących warzyw i dodatków. Kiełbaska z eko soczewicy, prażona cebulka, i obowiązkowo czarna bułka. Pycha!

 

Wege Festiwal to obecnie największa impreza wege w Polsce, odbywa się regularnie w Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie!
Zabierzcie rodzinę i poznaj nowe smaki! Wstęp jest bezpłatny.

Kiedy: 18 marca 2018 (godz. 12-19)
Gdzie: Galeria Szyb Wilson ul. Oswobodzenia 1