WEGE FESTIWAL SILESIA

1 / 1

Już 18 marca, w znanej i lubianej Galerii Szyb Wilson, odbędzie się największa wege impreza na śląsku. Wystawcy z całego zagłębia i okolic zaprezentują swoje pyszne i zdrowe dania, napoje i produkty. Będzie coś dla małych i dużych. Warto poznawać nowe smaki i spędzić tę niedzielę bez mięsa. Wege Festiwal to idealny pomysł na niedzielę wolną od handlu.

 

Wege Festiwal Silesia to targi, podczas których można spróbować potraw niezawierających mięsa, ryb, owoców morza, żelatyny. To doskonała okazja do zdegustowania takich specjałów jak: kremowe hummusy, aromatyczne falafele, słodkie baklawy, dodające energii zielone koktajle, bezmięsna burgery, wegańskie ciasta. Na miejscu spotkamy wyjątkowe restauracje oraz blogerów którzy przygotują dla nas potrawy z każdego zakątka świata – nie zabraknie kuchni indyjskiej, libańskiej, azjatyckiej czy tradycyjnych polskich dań w wersji roślinnej.
Wege Festiwal to również roślinne kosmetyki, oleje, ręcznie wykonane i nie testowane na zwierzętach. Podczas tego wydarzenia będzie można również nabyć wegańskie ubrania, torby, gadżety użytku codziennego.
Celem Wege Festiwalu Silesia jest pokazanie, że dania wegetariańskie są wyjątkowo pyszne i dalekie od jedzenia samej sałaty. Jest to kuchnia bardzo zdrowa i zasobna w witaminy.

OLEJARNIA ZAGŁOBY

Olejarnia Zagłoby produkuje oleje metodą tradycyjną. W taki sposób nasi dziadkowie robili sobie olej na święta. Oleje charakteryzują mocne smaki i kolory oraz co najważniejsze są pełne wartości zdrowotnych. W ofercie znaleźć można oleje takie jak rydzowy,makowy,konopny  czy z pestek dyni. Brzmi pysznie.

 

 

BOOK ME A COOKIE

Słodkości stworzone z pasji, zdrowe i piękne wypieki z dobrych, naturalnych składników. Dopieszczone i wypiekane z miłością. Przetwory z sezonowych owoców, lekkie i pyszne ciasta, tarty i ciasteczka. Drugą częścią BMAC są książki: organizowanie książkowych wymian, twórcze warsztaty i spotkania, warsztaty książkowe dla dzieci.

LULA BISTRO

Lula to pyszne hot dogi pełne chrupiących warzyw i dodatków. Kiełbaska z eko soczewicy, prażona cebulka, i obowiązkowo czarna bułka. Pycha!

 

Wege Festiwal to obecnie największa impreza wege w Polsce, odbywa się regularnie w Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie!
Zabierzcie rodzinę i poznaj nowe smaki! Wstęp jest bezpłatny.

Kiedy: 18 marca 2018 (godz. 12-19)
Gdzie: Galeria Szyb Wilson ul. Oswobodzenia 1