Lekcja włoskiego stylu nr 13 – Trash design, czyli styl wyczarowany ze śmieci.

Nurt Trash design – czyli projektowania designerskich elementów wyposażenia wnętrz z rzeczy na pozór nie przydatnych rozpoczął się kilka lat temu. Obecnie jest bardzo popularny i coraz więcej projektantów wizjonerów ucieka się do niego podczas realizowania swoich wizji. Moda na „trash design” zaowocowała bardzo ciekawymi realizacjami. O kilku pisałam już na blogu. Idea, którą należy wspierać. Dokonując świadomych wyborów jako konsumenci, możemy mieć modne wnętrza i czyste sumienie, że jesteśmy pro eco i robimy wszystko, aby w jak najmniejszym stopniu zaśmiecać swoje otoczenie.

Wyszukałam kilka bardzo fajnych i ciekawych projektów reprezentujących TRASH design. Myślę, że Wam się spodobają.

P.S Komentarze i uwagi mile widziane J

Pierwszym projektem są krzesła wykonane ze starych wanien. Autorzy to grupa trashformers. Swoje dzieło zaprezentowali w 3 – ciej edycji Arte del Desecho. Ideą było stworzenie miejskich „mebli”. W czasie eventu 40 recyclingowych krzeseł stało w parku, dostępne dla przechodniów.

trash-design3

trash-design2

trash-design4

Innym ciekawym projektem wpisującym się w kanon trash design jest stów wykonany z pudełek po jajkach.

trash-design5

Kolejny to stołek projektu Jason Dembski wykonany z pałeczek do jedzenia ryżu i elementów wykorzystywanych w prawie każdym chińskim gospodarstwie do przygotowywania posiłków.

trash-design6

Lampy Heath Nash wykonane są jak sama mówi „ze śmieci innych ludzi”. Piękne kompozycje dające miłe ciepłe światło układa z plastikowych butelek, papieru i innych niepotrzebnych i niechcianych elementów.

trash-design7