Ekologiczne ubrania sportowe dla kobiet i maty do jogi stworzone z miłości do Matki Ziemi. Nasze produkty tworzymy z pasją i dbałością o detale. Wszystkie grafiki zostały zaprojektowane specjalnie dla Freeme przez polskich artystów, absolwentów ASP, miłośników jogi, medytacji i życia mindfulness. Jesteśmy pierwszą w Polsce marką sportową, która wprowadziła legginsy wyprodukowane z plastikowych butelek. Funkcjonalna techniczna odzież, nadal oddychająca, szybkoschnąca a przy tym przyjazna dla środowiska.

 

Dlaczego produkujemy ekologiczne ubrania i maty do jogi?

Na ratunek zaśmieconym oceanom dajemy drugie życie plastikowi w LEGGINSACH FREEME
W oceanach pływa 5 bilionów plastikowych odpadów o wadze ponad 250 tysięcy ton. To w większości tworzywa sztuczne, które nigdy całkowicie się nie rozkładają. Z powodu zanieczyszczenia plastikiem co roku giną setki tysięcy ryb, ptaków i ssaki.
Misją naszej marki jest dbanie o środowisko i redukcja odpadów. Nici wykorzystywane do produkcji materiału z którego szyjemy legginsy powstały z upcyklingowanego plastiku uzyskanego z butelek P.E.T.
Wybieraj świadomie produkty i zmieniaj świat.

Dbaj o swoją planetę i wybieraj produkty z recyklingu. Razem możemy zmienić świat.

M A N I F E S T

Wierzymy w zrównoważony rozwój, który odpowiada na potrzeby dzisiejszego pokolenia, nie ograniczając realizacji potrzeb przyszłych pokoleń.
Marka Freeme zobowiązuje się przyczynić do zmian i zminimalizować wpływ wszystkich naszych procesów na środowisko i społeczeństwo.

Dostawcy
Dbamy o wysoką jakość produktów. Współpracujemy z dostawcami, którym zależy na środowisku tak samo jak nam. Nasi dostawcy w najmniejszym stopniu wpływają na środowisko i społeczeństwo.

Pakowanie
Less is more. Uwielbiamy pakować, ale nie lubimy marnować. W naszym procesie pakowania zredukowaliśmy materiały do minimum.
KARTONOWE PUDEŁKA 100% papier z recyklingu & 100% nadający się do dalszego recyklingu
ETYKIETY 100% papier z recyklingu & 100% nadający się do dalszego recyklingu

Tkaniny z recyklingu
Czy wiesz, że podczas produkcji tkanin i włókien z recyklingu zużywa się mniejsze ilości wody i energii? W procesie recyclingu zużywamy mniej zasobów naturalnych i generujemy mniej odpadów. Dzięki temu produkując nasze legginsy i topy zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko.

Polyester z recyklingu
Recyklingowany poliester produkowany jest z używanych plastikowych butelek P.E.T. Wykorzystując tego rodzaju włókna redukujemy odpady z tworzyw sztucznych, dając im szansę na nowe życie.

Polyester z recyklingu – Jak to się robi?

Recyclowany poliester produkowany jest z używanych plastikowych butelek, przeznaczonych do recyklingu. Wykorzystując tego rodzaju włókna redukujemy odpady z tworzyw sztucznych, dając im szansę na nowe życie.

1. Zebrane butelki PET są sterylizowane, suszone i kruszone na małe wióry.
2. Wióry są ogrzewane i przepuszczono przez dyszę przędzalniczą w celu utworzenia ciągów przędzy.
3. Ciąg przędzy jest nawijany na szpule.
4. Włókno jest przepuszczane przez maszynę do zagniatania w celu wytworzenia puszystej wełnianej tekstury.
5. Przędza jest następnie belowana, farbowana i dziana w tkaninę poliestrową.

Korek
Korek jest w 100% naturalnym, odnawialnym, nadającym się do recyklingu i biodegradowalnym materiałem. Jest zbierany w procesie przyjaznym dla środowiska.
Produkcja korka jest uważana za ekologiczną, ze względu na fakt, że drzewo nie jest ścinane, usuwana jest tylko kora. Drzewo nadal żyje i rośnie. Zwykle żyje około 300 lat.

Naturalny kauczuk
Naturalny kauczuk uzyskany w zrównoważonym rolnictwie. Jest w 100% biodegradowalny.

FREEME YOGA MATA SPORTOWA W 100% BIODEGRADOWALNA
Ekologiczna mata do jogi wykonana z korka i kauczuku. Mata do jogi Freeme Yoga została zaprojektowana z myślą o ochronie Matki Ziemi.

Jej wymiary to 1830 x 610 x 3 mm, a waga 2 kg. Materiał z którego wykonana jest mata FREEME gwarantuje trwałość i niezrównaną przyczepność. Jest przyjazna dla środowiska. Gwarantujemy satysfakcję z jej używania.

Korek dzięki swoim naturalnym właściwością zabija bakterie, grzyby i zapachy. Nie powoduje żadnych alergii.

100% biodegradowalna, wytrzymała i ekologiczna. Ciesz się pięknym wzorem w kwitnące kasztany zaprojektowanym przez polskiego artystę. Korzystając z naszej maty, możesz spokojnie żyć w harmonii ze swoimi ideałami ekologicznymi.

Produkty marki do kupienia na PAKAMERA.pl