Sustainable Fashion Awards 2018 (SFA) jest dedykowany projektantom i markom z całego świata, których działania i praktyki można określić jako społecznie lub środowiskowo odpowiedzialne.

Można być zawodowcem, albo początkującym talentem, wystarczy mieć co najmniej jeden ukończony projekt w tej dziedzinie:
lokalna produkcja;
elementy wykonywane ręcznie
smart design;
praktyki wspierające ruch fair trade
odpowiedzialność za cały cykl życia produktu;
użycie materiałów organicznych, lub z recyclingu, czy upcyclingu;
zachowanie dobrostanu zwierząt;
tkanina zero waste.

Jeśli wierzycie, że Wasza marka modowa ma odpowiedzialny stosunek do ludzi i środowiska to Sustainable Fashion Awards 2018 jest dla Was! Nie przegapcie szansy wygrania 3000 USD i przeznaczenia drugiej takiej samej puli na wybraną przez Was organizacje pozarządową (NGO) promującą zrównoważoną modę. Więcej informacji uzyskacie pod linkiem  https://jakandjil.pl/sfa2018/

Sprawdźcie dokładnie wszystkie wątpliwości patrząc pod FAQ. Termin zgłaszania projektów mija 31 października 2018r., a finał zaplanowany jest na 10 stycznia 2019r.

Jak&Jil kocha modę wyprodukowaną w sposób zrównoważony i etyczny.  Jej właścicielem jest start-up technologiczny Mucca, który ze względu na swoją specyfikę wierzy w przyszłość, a w modzie przyszłość należy do zrównoważonych marek. Dlatego stworzyli nagrodę Sustainable Fashion Awards (SFA) dla najbardziej zrównoważonych i innowacyjnych marek odzieżowych, aby  honorować je i jednocześnie zachęcać  projektantów do tworzenia takiej mody, która jest przyjazna ludziom i planecie.