Buty zero waste – upcyclingowy model Converse Renew Tri Panel Denim

Dokładnie jak para trampek Converse, para jeansów jest bardzo osobistą kwestią. Noszone przez jedną osobę odzwierciedlają jej doświadczenia. Marka Converse postanowiła wykorzystać fakt, że zużyty denim najczęściej trafia na wysypisko. Właśnie dlatego kolekcja Renew Tri Panel Denim daje drugie życie zużytym jeansom i do produkcji butów wykorzystuje denim z upcyclingu – poznajcie buty zero waste.

W tym sezonie marka Converse robi kolejny krok w kierunku zrównoważonej mody i idzie w klimaty zero waste. Słynne buty z gwiazdk traktują trzy różne rodzaje jeansu z upcyclingu jako puzzle, które po złożeniu stworzą buty. Przedstawiamy Converse Renew Tri Panel Denim: to dobrze przemyślany sposób, aby wyrazić siebie.

Zastanawiacie się jak to działa? Milion par spodni – tyle miesięcznie sortuje brytyjska marka mody zrównoważonej i sklep z produktami vintage Beyond Retro. Selekcja Converse Renew Tri Panel Denim powstaje w oparciu o trzy różne rodzaje denimu – ciemnoniebieski, jasnoniebieski i czarny. Następnie odpowiednie używane jeansy są wybierane ręcznie i stają się częścią kolekcji.

Z tych trzech rodzajów denimu wykrawane są elementy kroju i z nich powstaje wierzchnia część buta Chuck. Każdy element wykonany jest z innego koloru materiału i tworzy jedną z części cholewki naszego kultowego Chucka. Ciemny jeans staje się panelem wewnętrznym, jasny językiem, a czarny elementem zewnętrznym. W rezultacie powstaje jedyna w swoim rodzaju para butów Converse Renew Denim Tri Panel Chuck 70.

buty zero waste converse

Ta kapsułowa kolekcja wywodzi się z nowej strategii Converse i trwającej inicjatywy Converse Renew. Ma ona na celu stworzenie nowych, innowacyjnych i bardziej zrównoważonych metod powstawania produktów marki Converse między innymi buty zero waste. Premiera kolekcji Renew Tri Panel Denim odbędzie się 14 listopada o godzinie 13:00 w warszawskim sklepie WSS na Szpitalnej. W trakcie wydarzenia klienci po zakupie butów będą mieli okazję stworzyć torbę wykonaną z denimu pochodzącego z upcyclingu.

Model Renew Tri Panel Denim dostępny będzie w WSS w Warszawie, w SneakerStudio w Krakowie, w sklepie Converse w Złotych Tarasach oraz na converse.pl.