Ekologicznie świadomi projektanci stworzyli przepiękne, eleganckie wnętrze wyłącznie ze śmieci. To niezbity dowód na to, że nie mamy żadnych wymówek aby nie używać produktów pochodzących z recyklingu.

Miniwiz to grupa architektów i inżynierów skupiająca się na przekształcaniu odpadów w materiały o wysokiej wydajności, umożliwiając tym samym ich ponowne wykorzystanie. Używając wyłącznie śmieci grupa stworzyła w Mediolanie biuro i galerię udowadniając, że możliwe jest zaprojektowanie luksusowego domu przy wykorzystaniu produktów z zamkniętą pętlą. Mniwiz ma nadzieję, że w ten sposób zachęci więcej projektantów do podejmowania takiego ryzyka. House of Trash powstał z takich materiałów jak m. in. opakowania po żywności, telefony komórkowe czy wyrzucone ubrania. Na ścianie zawisło nawet odtworzone z odpadków dzieło francuskiego grafika graffiti Mode2.

Niestety House of Trash w Mediolanie nie jest otwarty dla szerszej publiczności, ale Mniwiz zapowiada, że powstaną kolejne – w Nowym Jorku i Singapurze. Musimy przyznać, że takie spojrzenie na ekologię robi na nas gigantyczne wrażenie i czekamy na efekty kolejnych prac.

źródła: mymodernmet.com, mniwiz.com

tekst: Julita Szczepańska