Krewetki w cekinach :: „niepoprawnie” zabawna komedia

Francuski film „Krewetki w cekinach” to komedia, która nie boi się niepoprawnie politycznego humoru oraz w genialny sposób bawi się stereotypami. W kinach już od 27 września!

„Krewetki w cekinach” to komedia, która podbiła serca Francuzów. Film, którego reżyserami są Cédric Le Gallo i Maxime Govare to przewrotna opowieść o amatorskiej drużynie piłki wodnej. Twórcy komedii zręcznie żongluje stereotypami i przeplatają wzruszenie ze śmiechem. Co ciekawsze, inspiracją do powstania była prawdziwa drużyna waterpolo, Crevettes Pailletées, która wzięła udział w zawodach Gay Games. Odbywają się one od 1982 roku i nawiązują do Igrzysk Olimpijskich. Są otwarte dla wszystkich, bez względu na orientację.

Nazwa filmu odnosi się do samej nazwy drużyny, a kim są dokładnie „Krewetki w cekinach”? To amatorska drużyna piłki wodnej, która chce wystartować w zawodach Gay Games. Mają zapał i fantazję, ale brakuje im profesjonalnego trenera. Z nieba spada im Matthias – dostał tę fuchę jako szansę, żeby podreperować swój wizerunek po kontrowersyjnej wypowiedzi w telewizji. Matthias próbuje ratować swoją karierę pływacką, ale nie spodziewa się, jakie zmiany w jego życiu może przynieść podróż wesołym autobusem na finał zawodów piłki wodnej w Chorwacji. „Krewetki w cekinach” to pełna uroku komedia o przyjaźni, marzeniach i byciu sobą – w rytmie niezawodnych przebojów disco! Autorzy filmu nie boją się politycznej niepoprawności, bawią się stereotypami i tym samym serwują nam smakowitą komedię.

Choć „Krewetki w cekinach” to lekka komedia, to film ten jednocześnie potrafi poruszać ważne tematy. Pokazuję siłę, daję motywację do walki oraz inspiruję do spełniania własnych marzeń pomimo wielu przeciwności. Film też pokazuję, że nie ma wśród nas ludzi idealnych i uczy nas śmiać się z własnych wad i pomimo nich się realizować.