Jack Wolfskin zmienia obliczę :: łączy modę i technologię

Jack Wolfskin to marka, którą kojarzymy ze świetnej jakości odzieży outdorowej. Ich najnowsza kolekcja daje nam jednak coś więcej! To połączenie mody, technologi i natury, które świetnie sprawdzi się zarówno na ulicy wielkich miast, jak i podczas wypraw.

Inspiracja Japonią w zimowej kolekcji Jack Wolfskin nie jest przypadkowa. Kraj Kwitnącej Wiśni ma wiele do zaoferowania – to tu natura i tradycja prowincji ściera się, z nowoczesnością i technologiami, które można znaleźć choćby w Tokio. Te cechy łączy w sobie także nowa kolekcja Jesień/Zima 2019 – styl skąpany w czerwieniach, nowoczesne technologie i dbałość o to co mamy najcenniejsze – naturę.

Nazewnictwo nowości jest ukłonem w stronę największych skarbów Japonii. Są wśród nich: Okinawa – Archipelag na Oceanie Spokojnym nazywany Karaibami Japonii, jezioro Motosu u stop góry Fudżi, Naka River czy Kyoto – piękna, dawna stolica Japonii i siedziba cesarza, ze słynnym bambusowym lasem.

W nowej kolekcji nie zabrakło produktów nawiązujących do japońskich motywów przewodnich i panujących trendów, wyróżnić można w szczególności:

Scrambler – nowość w gamie obuwia, buty podejściowe ze wzmacniającym otokiem na czubku, strefą do wspinania z przodu i podeszwą typu Vibram. Trzy różne sztywności pozwolą idealnie dobrać model do preferowanej aktywności od chodzenia po mieście, po trudne górskie szlaki. Model testowany był podczas Himalaya Base Camp, gdzie sprawdził się świetnie w trudnych warunkach.

Pack and Go – kontynuacja minimalistycznych, lekkich i pakownych produktów, idealnych dla tych, którzy często podróżują i szukają wielofunkcyjności,

JW 365 – powrót do korzeni w nowoczesnej odsłonie. Skierowany do młodszej generacji. Oldschool’owe stylizacje w postaci czerwonych, zielonych i pomarańczowych bloków geometrycznych umieszczonych na kurtkach, bluzach i plecakach.

Bluza Logo – hit tegorocznej wiosny – nowa kolorystyka, teraz także w wersji z kapturem – dla Panów.

Jednak oczywiście to nie wszystko! „Wilki” mogą pochwalić się także technologicznymi krokami milowymi:

Super Loft – jest najbardziej zaawansowaną syntetyczną ociepliną, najbardziej zbliżoną właściwościami do puchu. Do tego przyjazną dla wegan alternatywą.

Super DWR – to technologia zastosowana do produkcji wodoodpornych materiałów, na przykład kurtek polarowych, w których każde włókno poddane zostało impregnacji jeszcze w procesie tkania, co pozwoliło uzyskać świetne właściwości materiałów pod kątem odporności na wodę.

Ważnym krokiem jest także wprowadzenie kolekcji narciarskiej, której materiały po raz pierwszy w całości pochodzą z recyklingu.

Świadectwem ogromnego zaangażowania marki w odpowiedzialny proces produkcji jest fakt, że do produkcji kolekcji AW19 wykorzystano aż 5 000 000 poddanych recyklingowi butelek PET! Jack Wolfskin zaczął tworzyć odzież z recyklowanych butelek wiosną 2018 roku i łącznie z obecną kolekcją pozwoliło to przetworzyć blisko 13 i pół miliona 0,5 litrowych butelek PET!