Wynajem samochodów – w jakiej sytuacji warto wypożyczyć samochód?

Wypożyczanie samochodów stało się usługą bardzo popularną, ale nie wszyscy wiedzą jeszcze, w jakich sytuacjach jest to najbardziej wskazane lub opłacalne. Spróbujmy więc przyjrzeć się okolicznościom sprzyjającym wynajmowi.

Wynajem samochodów – w jakiej sytuacji warto wypożyczyć samochód?

Wynajem krótko- i długoterminowy

Samochodem z wypożyczalni można jeździć krótko, np. przez kilka dni, ale też wypożyczyć go na dłużej. Z wynajmu długoterminowego korzystają najczęściej firmy. Pozwala im to uniknąć jednorazowego sporego wydatku na samochód lub całą flotę, a zamiast tego uiszczać jedynie comiesięczną opłatę oraz pokrywać koszty paliwa. Przedsiębiorcom sprzyja też fakt, że o samochody troszczy się w ramach pobieranej opłaty wypożyczalnia.

Bywają też sytuacje, w których firmy wynajmują samochody na krótko, gdy np. przyjmują delegacje z innego miasta lub zagranicy i chcą im umożliwić samodzielne poruszanie się bez konieczności korzystania z komunikacji publicznej. Krótko- i długo terminowy wynajem umożliwia wypożyczalnia CarFree – carfree.com.pl.

Kiedy warto odwiedzić wypożyczalnię samochodów

Chyba najbardziej znanym powodem wypożyczenia samochodu jest przyjazd lub przylot do innego miasta: własne cztery kółka zostają pod domem lub w garażu, ale w obcym mieście też trzeba się wygodnie i szybko przemieszczać. Bardzo często więc samochody wypożyczane są przy lotniskach i dworcach.

Drugim powodem jest chęć wyjazdu samochodem na urlop. Własny pojazd może się do tego nie nadawać, bo jest za mały albo na tyle wyeksploatowany, że może sprawić na trasie przykrą niespodziankę. Można wtedy sprawić sobie na tydzień czy dwa samochód z wypożyczalni – nowy lub prawie nowy i o pożądanych na dany wyjazd parametrach.

Bywa też, że samochody wypożyczają ludzie planujący zakup pojazdu jakiejś marki. Sama jazda próbna to za mało, by poznać jego możliwości i zachowanie na drodze, a także opanować prowadzenie limuzyny, z którą nie miało się wcześniej do czynienia.

Większe samochody bywają natomiast wypożyczane, gdy zachodzi konieczność przewożenia większego grona osób. Chętnie wynajmowane są także samochody dostawcze, gdy ktoś planuje remont lub przeprowadzkę.

Usługa dla każdego

Duża konkurencja wpływa na ceny wynajmu, toteż nie jest on usługą drogą. Wypożyczalnie samochodów działają w całej Polsce, toteż np. wynajem aut w Katowicach jest równie łatwy jak w Warszawie, Wrocławiu czy innych miastach. Z pomocą przychodzi Internet: wszystko można bez trudu załatwić on-line, a samochód zostanie podstawiony na czas w wybrane miejsce i tam przekazany wynajmującemu.