Wrześniowe nowości w HBO GO :: emocje sięgną zenitu!

Wrzesień to nie tylko koniec wakacji, to również czas na filmowe i serialowe nowości w HBO GO! Platforma zadbała o to by emocje z każdym dniem tylko rosły.

Wrzesień w HBO GO rozpocznie się od nowości filmowych i serialowych. Będą wśród nich nowe seriale takie jak: Temple z Markiem Strongiem w roli głównej, któremu na ekranie partneruje znana z Gry o tron Carice van Houten. Produkcja opowiadać będzie o utalentowanym chirurgu Danielu, który w tunelach pod Londynem postanawia założyć podziemną klinikę i podejmuje się tam leczenia przestępców, nielegalnych imigrantów i rozmaitych dziwaków, którzy nie chcą korzystać z publicznej opieki medycznej. Kolejna propozycją jest pełen tajemnic serial obyczajowy Turbulencje o pasażerach, którzy po wylądowaniu dowiadują się, że ich z pozoru kilkugodzinny lot tak naprawdę trwał ponad pięć lat. Biblioteka HBO GO wzbogacona zostanie również o dwa sezony luźnej adaptacji powieści Elmore’a Leonarda – serial Dorwać Małego o perypetiach płatnego zabójcy, który chce zostać hollywoodzkim producentem.

W nachodzącym miesiącu z trzecim sezonem powrócą do serwisu Kroniki Times Square (więcej o serialu tutaj). Wróci też Pokój 104 – antologia HBO będąca oryginalną opowieścią o typowym amerykańskim pokoju hotelowym i jego zmieniających się co noc gościach, a także Młody Sheldon, czyli perypetię dorastającego Sheldona Coopera, jednego z głównych bohaterów kultowego serialu Teoria wielkiego podrywu.

We wrześniu nie zabraknie też nowości filmowych. Swoje premiery w HBO GO będą mieć m.in.: Przedszkolanka, czyli Maggie Gyllenhaal w roli przedszkolanki, która zaczyna przelewać swoje niespełnione ambicje na jednego z podopiecznych, Glass z Brucem Willisem jako strażnikiem, który wykorzystuje nadprzyrodzone zdolności, aby dorwać człowieka o wielu osobowościach czy hit z doborową kobiecą obsadą Ocean’s 8, a w nim Sandra Bullock jako oszustka, która z pomocą zrekrutowanej przez siebie ekipy chce dokonać skoku stulecia. Obok niej zobaczymy Cate Blanchett, Anne Hathaway, Rihannę oraz Helenę Bonham Carter.

Ocean’s 8

Nowe propozycje znajdą się też dla małych i dużych amatorów animacji. Młodsi z pewnością zainteresują się nominowanym do Oscara filmem Ralph Demolka w internecie, starsi natomiast będą mogli sięgnąć po Jeszcze dzień życia, czyli wyróżnioną Europejską Nagrodą Filmową i statuetką Goya animacją o Ryszardzie Kapuścińskim i jego podróży do pogrążonej w wojnie Angoli.

Wrzesień to miesiąc, w którym mija kolejna rocznica ataku terrorystycznego na wieże World Trade Center. Z tej okazji HBO przygotowało dwa filmy dokumentalne poświęcone tej tragedii: W cieniu wież: Liceum Stuyvesant 11 września – dokument przedstawiający perspektywę tego dnia z punktu widzenia dorosłych już uczniów szkoły średniej Stuyvesant, naocznych świadków tamtych dramatycznych wydarzeń, oraz Co się wydarzyło 11 września – wyreżyserowany i wyprodukowany przez siedmiokrotną zdobywczynię nagrody Emmy Amy Schatz film, który zawiera osobiste opowieści ocalałych i członków ich rodzin, wywiady z nauczycielami, archiwalne materiały, w tym przejmujące zdjęcia.To jednak nie jedyne nowe dokumenty, których premiera w HBO GO (https://hbogo.pl/) zaplanowana została na najbliższy miesiąc. Innymi dokumentami będą także Buzz – film HBO będący portretem zdobywcy nagrody Pulitzera – Buzza Bissingera, który znany jest ze swoich artykułów dla Vanity Fair przedstawiających sylwetki znanych osób, oraz Daleko do gwiazd – węgierski dokument HBO Europe o pianiście, który łączy współczesny jazz z muzyką romską. Zaprzyjaźniony z legendą saksofonu, Timem Riesem, próbuje zrealizować swoje marzenia w Ameryce.