Michael Murphy stworzył instalacje przedstawiającą mapę Ameryki wykonaną ze 150 plastikowych broni. Projekt artysty to idealny przykład sztuki nowoczesnej, która oprócz walorów estetycznych ma również prowokować odbiorców do głębszych przemyśleń.

Sprawa polityki U.S.A wobec możliwości posiadania broni przez niemal każdego obywatela cały czas wzbudza kontrowersje już nie tylko w Ameryce ale i na całym świecie.

Artysta Michael Murphy postanowił zmierzyć się z trudnym i kontrowersyjnym tematem tworząc instalację przedstawiającą przestrzenną mapę Ameryki, która wykonana jest ze 150 zabawkowych broni.

Micheal mówi, ze sam nie opowiada się po żadnej ze stron konfliktu, a instalację stworzył aby przyciągnąć uwagę ludzi i podnieść ogólnokrajową dyskusję na temat polityki wobec posiadania broni w Stanach.

Każdy widz, z którym dyskutowałem na temat instalacji sprawiał wrażenie skłonnego do podzielenia się swoją opinią na temat broni. Dzięki rozmową, które zainspirowała instalacja, mam nadzieję, że ludzie zaczną myśleć bardziej krytycznie o ich opinii na temat broni i związanych z nią sprawami – mówi artysta.

Instalacja Gun Country znajduje się w Urban Institute for Contemporary Arts w West Michigan i została stworzona specjalnie na coroczny konkurs ArtPrize.