Ceramiczna architektura – Ceramic House Studio RAP

Architektura w projekcie Ceramic House Studio RAP jest fascynującym romansem tradycji z nowoczesnością. Detale jak na zamówienie wkraczają z impetem do świata projektowania. Studio rewolucjonizuje podejście do współczesnej architektury, korzystając z najnowocześniejszych procesów produkcyjnych dostępnych w ich własnych zakładach. To tutaj każda ceramiczna płytka ożywa w trójwymiarowej przestrzeni dzięki innowacyjnemu podejściu do druku 3D.

fot.:Studio RAP / Riccardo De Vecchi
1 / 16

Dialog Przeszłości i Teraźniejszości w Architekturze

W Ceramic House Studio RAP architektura staje się dynamicznym dialogiem między przeszłością a teraźniejszością, a każdy detal wydobywany jest z pasji do innowacji. Ulica handlowa zyskuje nowy wymiar. Piękne połączenie historycznych budynków z nowym językiem projektowania.
Projekt zainspirowany jest sztuką dziewiarską, a powstał w efekcie algorytmicznego projektowania, technologii druku 3D oraz technik rzemieślniczego szkliwienia. W fascynujący sposób cyfrowe algorytmy projektowe, samodzielnie stworzyły rewolucyjną wizję dekoracyjnej ceramiki w historycznym Amsterdamie.
Studio nie tylko przywraca do życia oryginalną fasadę, ale także kontynuuje unikalną trójdzielną strukturę ulicy, zachowując niepowtarzalny charakter tego miejsca. Skala, rozmiar, rodzaj i kolor ornamentów są starannie dostosowane do sąsiednich budynków, tworząc harmonijną symfonię tradycji i nowoczesności.

 

Inspiracje Projekcie Ceramic House Studio RAP

Projekt fasady to prawdziwe dzieło sztuki, które sięga po inspiracje w tkaninach, tworząc eleganckie zagniecenia, przeplatające się niczym przędze i misternie wypracowane wzory ściegów. Jego falista, organiczna jakość ujawnia się w różnych perspektywach, ukazując nowe detale niestandardowych ceramicznych płytek. W rezultacie powstaje luksusowy butik, który nie tylko doskonale wpisuje się w historyczne otoczenie, ale także wyróżnia się wśród sąsiednich budynków, tworząc niepowtarzalny, zmysłowy pejzaż architektoniczny.

Detale Elewacji i Ich Technologiczne Rozwiązania

Elewacja budynku została podzielona jest na 2 poziomy. Na poziomie ulicy, fasada zbudowana jest z dużych ceramicznych płytek. Każda hionotyzujaco przykuwa wzrok. Te perłowo-białe płytki, z subtelnie żółtym akcentem od mistrzów Royal Tichelaar, są prawdziwym majstersztykiem. Zaprojektowane, aby mignąć wyrazistym detalem na poziomie oczu, płynnie stopniują swoją elegancję, kiedy dotykają podłoża. Efekt? Harmonijna i szczegółowo wykończona estetyka, która kusi spojrzenia.

fot.:Studio RAP / Riccardo De Vecchi

W międzyczasie, gdy wzrok wędruje w górę, fasada na wyższych płynnie się zmienia. Cegły drukowane 3D z trzema odcieniami czerwieni zachwycają. Ułożone obok oryginalnego wiązania krzyżowego, zdobią się abstrakcyjnymi ornamentami, które stopniowo toną w otchłaniach wysokości. To nie wszystko – te „magiczne” cegły są osadzone w kasetach ze stali nierdzewnej, wycinanych laserowo, nawiązując do oryginalnych spłuczek.
Jak Wam się podoba taki mariaż współczesnej architektury z historycznym otoczeniem?