Jak przekonać dzieci do zdrowej żywności? Spróbuj udekorować posiłek! Li Ming od kilku lat specjalizuje się w „upiększaniu” jedzenia dla swoich synów, którzy chętnie zajadają się ryżowym Spidermanem, czy Hello Kitty z chleba. 

Każdy kto ma dzieci (albo przynajmniej często wśród nich przebywa) wie, jak trudno przekonać je do zdrowego odżywiania. Większość z nich zamiast smacznej sałatki, czy pełnowartościowego obiadu woli chipsy, frytki oraz słodycze.

Z tym samym problemem musiała zmierzyć się pochodząca z Singapuru Li Ming, matka dwójki dzieci. Kobieta codziennie przygotowuje dla nich na lunch lub obiad tradycyjne bento, czyli posiłek składający się z ryżu, ryby lub mięsa, a także z pikli i gotowanych warzyw. Z tą różnicą, że przekąska jest udekorowana w formie postaci z bajek lub filmów (Spiderman, Hello Kitty, Super Mario) lub zabawnych potworków. W kulturze japońskiej nazywa się to kyaraben lub charaben. Ta idea jest bardzo popularna w krajach azjatyckich, doczekała się nawet ogólnokrajowych konkursów na najlepsze przyozdobienie. Ming nie tylko czerpie inspiracje z kreskówek, jej synowie sami chętnie proszą ją o ryżowe stworki. Na jej blogu bentomonsters.com oraz Instagramie znajdziemy nie tylko zdjęcia, ale także tutoriale, z których dowiemy się jak zrobić coś podobnego. To nie wszystko! Li Ming przygotowuje się do wydania książki na ten temat.