Pasja, szacunek do tradycji, lata doświadczeń i szeroka wiedza – to elementy, z których rodzą się niezwykłe połączenia. Kombinacja długoletniej historii i ekspertyzy marki Wyborowa z doświadczeniem i wartościami, które reprezentuje mistrz gorzelnictwa – Łukasz Karmowski, wpłynęła na powstanie unikatowej wódki Wyborowa od Mistrza.

Mistrz gorzelnictwa

Łukasz Karmowski – twórca serca wódki Wyborowa od Mistrza kontynuuje rodzinną tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Łukasz przez wiele lat poznawał tajniki rzemiosła, zanim osiągnął mistrzostwo. Jego dziadek przygotowywał nalewki ze spirytusu, a ojciec kierował gorzelnią. Rzemieślnik od ponad 15 lat przekłada swoje zaangażowanie oraz ogromną wiedzę, bazującą na sprawdzonych recepturach i doświadczeniu rodzinnym, na najwyższą jakość destylatu, czuwając nad każdym etapem jego tworzenia.

Jestem wdzięczny mojemu ojcu, że nauczył mnie kontynuować rodzinną tradycję. Wierzę, że gorzelnictwo było mi pisane i mam je w genach. Praca, którą wykonuję jest jednocześnie moją pasją. Dlatego cieszę się, że dzięki współpracy z firmą Wyborowa Pernod Ricard, jej owoc będzie niebawem dostępny w całej Polsce. Inicjatywy, które podtrzymują kulturę i wartości prawdziwej sztuki gorzelniczej, tam gdzie kluczowym elementem jest człowiek są bardzo cenne” – mówi Łukasz Karmowski, mistrz gorzelnictwa.

Rzemieślniczy sznyt

Za całym portfolio sygnowanym marką Wyborowa, stoi długoletnia historia, dziedzictwo oraz szeroka wiedza gorzelnicza” – mówi Tadeusz Rusek, Senior Brand Manager, Wyborowa Pernod Ricard. „Postanowiliśmy pokazać konsumentom, co to znaczy, dlatego przedstawiamy mistrza gorzelnictwa, który jest twórcą serca wódki Wyborowa od Mistrza. Po raz pierwszy chcemy zaprezentować człowieka, który poświęcił swoje życie, aby doskonalić warsztat i w pełni zaangażować się w tworzenie najwyższej jakości destylatów” – kontynuuje Tadeusz Rusek. „Nazwa wódki nawiązująca bezpośrednio do jej twórcy oraz wizerunek Łukasza znajdujący się na etykiecie butelki jest wyrazem naszego uznania i poszanowania dla prawdziwego mistrza rzemiosła” – dodaje Tadeusz Rusek.

Fach przekazywany z pokolenia na pokolenie, starannie pielęgnowane podejście oraz niezmienna od lat metoda tworzenia to filary lokalnej gorzelni w Radziczu w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie powstaje destylat wódki Wyborowa od Mistrza. Trunek ten został stworzony z żyta pochodzącego wyłącznie z lokalnych upraw. Proces jego tworzenia oparty jest na tradycyjnych recepturach, które w połączeniu z najwyższą starannością mistrza oraz ekspertyzą marki Wyborowa, gwarantują niepowtarzalny smak i aromat trunku. Wyborowa od Mistrza jest kolejnym wariantem czystej wódki w portfolio Wyborowa Pernod Ricard. Docenią ją osoby, które chcą być bliżej twórców i szukają wyrobów o charakterze rzemieślniczym. Specjalnie zaprojektowana butelka z matowego szkła oraz etykieta, na której widnieje historyczny szkic gorzelni w Radziczu i postać mistrza podkreślą wyjątkowy charakter trunku. Wyborowa od Mistrza to dzieło sztuki gorzelniczej, którego jakość i czystość zapewnia marka z 90-letnią historią.

Mistrzowski sposób serwowania

Mistrzowski trunek wymaga szczególnego serwowania, dlatego we współpracy z innymi artystami rzemiosła został stworzony specjalny zestaw do degustacji wódki Wyborowa od Mistrza. Adam Kruszyński, polski designer szkła zaprojektował szklankę inspirowaną procesem gorzelniczym. Miedziane, grube dno nawiązuje do kolumny, w którym destylowany jest spirytus, a najwyższej jakości, cienkie, szkło podkreśla wyjątkowy charakter i prestiż trunku wykonanego przez lokalnego gorzelnika. Odpowiednio zaserwowaną wódkę można łączyć razem z jedzeniem. Szklance towarzyszy drewniana podkładka przygotowana ręcznie przez Macieja Kupsia, mistrza ekologicznej stolarki, autora bloga Rob In Wood. Deska służy nie tylko do serwowania wódki Wyborowa ale pełni także funkcję małego talerzyka, z którego można korzystać smakując dania i przekąski podczas degustacji trunku. Każdy z elementów zestawu autorstwa mistrzów rzemiosła, podkreśla walory i rzemieślniczy charakter wódki Wyborowa od Mistrza.