World Wide Warsaw 2019

Od brytyjskiego hip-hopu, poprzez gitarowe uderzenie, aż po taneczne brzmienia z całego świata. Ruszyła piąta edycja miejskiego festiwalu World Wide Warsaw – WWW 2019!

Na pierwszy ogień hip-hopowy młodziak z Florydy – Smokepurpp. Emocje po jego koncercie jeszcze nie opadły, a 21 lutego w Małej Warszawie szykuje się wieczór z pięknymi melodiami w wykonaniu kanadyjskiego duetu Bob Moses. Emocjonalny house i zmysłowe wokale? Wchodzimy w to! Do elektro-popowych klimatów wrócimy jeszcze 17 marca, kiedy to w Hydrozagadce zagra kanadyjski duet Tennyson.

Finisz lutego to z kolei dwa koncerty gitarowych wykonawców. W Pogłosie wystąpi znany z psychodelicznych, tropikalnych klimatów Sun Araw. Dwa dni później ponownie widzimy się w Małej Warszawie, gdzie cofniemy się do czasów złotej ery indie-rocka, a wszystko dzięki rozmarzonym dźwiękom od Wild Nothing, którzy przyjadą do Polski promować swój najnowszy album Indigo.

Marzec na World Wide Warsaw będzie miesiącem rapem i elektroniką płynącym. 8 marca łapiemy się tropikalno-futurystyczne tańce z Dengue Dengue Dengue, czyli zamaskowanym duetem prosto z Limy. Latynoska wrażliwość przepuszczona przez nowoczesne beaty i podsycona nutą psychodelii – z tej imprezy z pewnością nie wyjdziecie zawiedzeni. Jak już jesteśmy przy elektronice – rok temu gościliśmy innego wyjadacza w kategorii lo-fi house – DJ Boringa, teraz ostatnim akcentem tegorocznej edycji WWW będzie set DJ Seinfelda. Pochodzący z Malmö, zamieszkały obecnie w Barcelonie didżej jest gwarantem znakomitej selekcji. W 2018 roku był kuratorem kultowej składanki DJ-Kicks, a wcześniej wydawał m.in. w renomowanych Lobster Theremin czy Natural Sciences.

W kwestii rapu stawiamy na zaangażowane politycznie głosy z UK. Slowthai to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w hip-hopowym świecie. Okładka Crack Magazine, pochwały od Pitchforka i współpraca z Mura Masą, a to dopiero początek wielkiej kariery Księcia z Northampton. Do Warszawy wpadnie jeszcze przed premierą zapowiedzianego na ten rok
debiutanckiego albumu Nothing Great About Britain. Widzimy się 22 marca w Hydrozagadce.

Zostając w klimacie deszczowego Londynu – kilka dni wcześniej na Kredytowej 9 pojawi się Lewis Parker. Bardziej doświadczony kumpel Slowthaia po fachu zaprezentuje swój osadzony w oldskulowej formie rap prosto z brytyjskich ulic. Artysta z ponad 20-letnim stażem ma na swoim koncie kilkanaście albumów i współpracę m.in. z Ghostface Killah. Żeby tego było mało, trzy dni później, 16 marca w Miłości zagrają Children of Zeus. Duet z Manchesteru łączy to, co najlepsze w miejskiej muzyce, a wypadkową jest niepowtarzalna mieszanka rapu, soulu i elektroniki.

Ostatnim rapowym akcentem będzie amerykański akcent rodem z Atlanty. Do Warszawy wpadnie Bas – związany z wytwórnią Interscope, w której wydają m.in. Jay Rock, Kendrick Lamar czy Billie Eilish. Spodziewajcie się słonecznego, różnorodnego hip-hopu z najwyższej półki.

—————

Partnerem Głównym World Wide Warsaw 2019 jest Perła. Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są w Going.