Steil – meble i dodatki ze skóry dla koneserów designu

Jeżeli szukacie oryginalnych i niepowtarzalnych mebli i dodatków do swojego mieszkania, koniecznie poznajcie zrodzoną z pasji i miłości do surowych materiałów polską markę Steil. W ich ofercie znajdziecie inspirowane pięknem skóry, stali czy łupka meble oraz akcesoria do wnętrz, które pięknie podkreślają charakter zarówno nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz. To gratka dla fanów prawdziwego rzemiosła i naszego rodzimego, dobrego designu.

Marka Steil jest wspólnym dziełem Marty Czeczko i Łukasza Nowosadzkiego. Jej stworzenie było ich spełnieniem marzeń o realizacji swoich pomysłów bez kompromisów. Stylistykę produktów projektowanych przez markę determinują naturalne materiały, z których powstają meble i dodatki: głównie jest to skóra, łupek i stal. Zresztą sama nazwa “Steil” również do tych materiałów nawiązuje – z połączenia skandynawskich słów, które w zbliżonym brzmieniu występują praktycznie w każdym z tych języków, czyli “kamienia” oraz skóry”. Realizacje marki Steil można było oglądać na Targach Rzeczy Ładnych, Wawa Design Festival oraz pierwszej Aukcji Nowego Designu organizowanej przez Dom Aukcyjny Desa Unicum.

Projekty marki Steil zachwycą miłośników pięknych przestrzeni i tych z was, którzy poszukują minimalistycznych, ale nietuzinkowych mebli i dodatków do swoich wnętrz. To, co wyróżnia ich produkty, to przede wszystkim spójność koncepcji oraz surowa, charakterystyczna i ponadczasowa stylistyka, która opiera się trendom. Stalowe stoliki, piękne, skórzane uchwyty do mebli czy oryginalne, wiszące kwietniki Steil odnajdą się przede wszystkim w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim, ale świetnie będą wyglądać też w nowoczesnych loftach, a nawet w bardziej tradycyjnych wnętrzach. Poza wspomnianą spójnością, projekty marki charakteryzuje również minimalizm. Projektanci wychodzą z założenia, że zarówno łupek, jak i skóra to materiały tak ciekawe i dekoracyjne, że reszta może być już tylko dodatkiem. Zainspirowani surowością skandynawskiego krajobrazu, stworzyli kolekcję, od której naprawdę trudno oderwać wzrok.

Twórcy marki Steil na co dzień współpracują z wyspecjalizowanymi rzemieślnikami, którzy przekładają ich autorskie projekty na rzeczywistość i tworzą na ich podstawie designerskie meble i dodatki do wnętrz. Projektanci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wymagającego klienta, ceniącego produkty robione ręcznie w Polsce. Klient marki lubi proste, mocne formy, stonowane kolory i surowość materiałów oraz wie, że takich produktów nie kupuje się w popularnych sieciówkach. To, co sprawia założycielom Steil największą frajdę, to tworzenie nowatorskich produktów oraz zadowolenie odbiorców. W ich kolekcji znajdziecie między innymi stoliki pomocnicze i nocne, wiszące lampy, a także dodatki do wnętrz, takie jak skórzane uchwyty, meblowe i drzwiowe, wiszące kwietniki, wykonane z łupka tace i podstawki. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klienta twórcy Steil planują wzbogacić swoją ofertę o nowe kolory uchwytów do mebli, a w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży nowe modele stolików kawowych.

Jeżeli jesteście ciekawi produktów tworzonych przez Steil, koniecznie zajrzyjcie na platformę Pakamera.pl. W ich ofercie znajdziecie designerskie meble i dodatki, które urozmaicą wasze mieszkanie albo będą pomysłem na oryginalny prezent, na przykład na parapetówkę.