Inteligentny dom z czujnikiem zbliżeniowym Fibaro

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, poziom naszego życia stale się podnosi. Skutkuje to zwiększeniem wygody funkcjonowania, optymalizacją naszych działań, ale także koniecznością sprawowania kontroli nad coraz większą liczbą przedmiotów i urządzeń codziennego użytku. Na szczęście wraz z rozwojem potrzeb przychodzą także nowe rozwiązania, spośród których najbardziej efektywna wydaje się technologia domowa typu smart. To dzięki jej zastosowaniu domownicy mogą spać spokojnie wiedząc, że system stale czuwa nad ich bezpieczeństwem.

czujnik zbliżeniowy Fibaro

Do czego służy czujnik zbliżeniowy?

Jest to innowacyjne urządzenie służące naszej wygodzie i bezpieczeństwu. Montaż czujnika zbliżeniowego przeprowadza się w strategicznych miejscach domu, takich jak:

 • drzwi wejściowe,
 • drzwi wewnętrzne,
 • drzwiczki dla zwierząt,
 • okna,
 • okna dachowe,
 • bramki zabezpieczające,
 • bramy garażowe.

Jedną z funkcjonalności czujnika ruchu jest inteligentne sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją w celu utrzymywania optymalnej temperatury w pomieszczeniach. System umożliwia też uzbrajanie urządzeń w taki sposób, że informują nas one o każdej próbie naruszenia ich struktury, co wiąże się z natychmiastowym alarmowaniem o włamaniu. Miłą opcją jest także ustawianie scen powitalnych po wykryciu nadejścia domowników albo gości.

Czujnik zbliżeniowy Fibaro – czym się wyróżnia?

Czujnik zbliżeniowy oferowany przez poznańską firmę Fibaro to najmniejsze urządzenie tego typu na rynku. Oprócz opływowego, eleganckiego kształtu i nowoczesnego designu, posiada również szereg trudnych do przecenienia funkcjonalności:

 • czujnik zbliżeniowy,
 • zabezpieczenie przed sabotażem,
 • monitoring temperatury,
 • połączenie z systemem alarmowym.

Urządzenie jest dostępne w siedmiu neutralnych kolorach, dzięki czemu można dostosować jego wygląd do każdego wnętrza. Jest łatwy w montażu i jeszcze łatwiejszy w użytkowaniu, a przy tym w ogóle nie rzuca się w oczy.

inteligentny dom

Czujnik zbliżeniowy jest sterowany zdalnie za pomocą aplikacji dostępnej dla urządzeń z systemem Android lub iOS. Stanowi element wyposażenia inteligentnego domu, zatem możliwe, a nawet wskazane jest zsynchronizowanie go z innymi urządzeniami podłączonymi do wspólnej “matki” – urządzenia Home Center 2. Dzięki możliwości kontrolowania czujnika za pomocą smartfona czy smartwatcha, jesteśmy w stanie zarządzać naszą nieruchomością z dowolnego miejsca na ziemi. Daje nam to pewność, że gdziekolwiek jesteśmy, zarówno nasza rodzina, jak i dobytek są bezpieczne.

Czujnik zbliżeniowy informuje nas o otwarciu każdego pomieszczenia lub pojemnika, do którego jest przypisany. W ten sposób możemy kontrolować domową apteczkę, skrzynkę z narzędziami czy też inne miejsca zawierające niebezpieczne substancje lub przedmioty. Jest to szczególnie przydatne w domach, w których są obecne małe dzieci. Sensor Fibaro przypomina o niedomkniętych drzwiczkach, a po zsynchronizowaniu go z innymi urządzeniami typu smart jest w stanie skomunikować się z nimi w celu usunięcia usterki.

Firma Fibaro z siedzibą w Poznaniu ma w swojej ofercie cały katalog urządzeń funkcjonujących w technologii smart. Należą do nich czujniki czadu, czujniki temperatury, czujniki zalania wodą, a także inteligentne oświetlenie domu. Warto zainteresować się rozwiązaniami technologicznymi, które sprawią, że nasza nieruchomość staje się wygodnym, a przede wszystkim bezpiecznym miejscem do życia.