Alpaki to przyjazne zwierzęta, które uwielbiają ludzi. Z roku na rok coraz popularniejsze stają się miejsca, gdzie można spotkać te słodkie czworonogi. Kontakt z nimi to idealny pomysł na odstresowanie lub po prostu spędzenie wolnego czasu! 25 sierpnia, czyli w ostatnią sobotę wakacji, warszawski Ośrodek Koparka zaprasza zarówno małych, jak i dużych miłośników alpak na sobotnie spotkanie.

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Ostatnie dni sierpnia warto spędzić w miły i wartościowy sposób. Głaskanie, karmienie czy przytulanie alpak to dobry pomysł na zakończenie letniego, pełnego pozytywnych emocji czasu. Dorosłym pomoże zrzucić z siebie stres związany z powrotem do pracy po wakacjach, a dzieciom – poznać urocze czworonogi, na widok których od razu na twarzy pojawia się uśmiech.

Spotkania z alpakami cieszą się niesłabnącą popularnością. Organizując kolejne wydarzenia, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci, tak aby forma była dla nich zaskakująca i ciekawa. Spotkania dla najmłodszych z cyklu „Wakacje z alpakami” dają szansę zabawy na świeżym powietrzu, udziału w warsztatach plastycznych i nową dawkę wiedzy – mówi Przemysław Chojnacki, właściciel Ośrodka Koparka. Dodaje: Podczas spotkań dla dzieci mamy też przewidziane miejsca dla ich rodziców, tak aby ci mogli mieć na oku swoje pociechy. Ponieważ otrzymywaliśmy zapytania o czas z alpakami tylko dla dorosłych, przygotowaliśmy program „Leniwego popołudnia z alpakami”. Staramy się dbać o wszystkich miłośników alpak, bez względu na wiek, ponieważ wiemy, jak pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie ma obcowanie z alpakami.

Dorośli często mierzą się z problemem nadmiernego stresu. Powodów może być wiele – problemy w pracy, w domu, w relacjach prywatnych bądź zawodowych. Każdy ma swój sposób na radzenie sobie z niechcianymi emocjami, jednak – jak podkreślają psychologowie – kontakt ze zwierzętami to naturalna forma radzenia sobie z przytłaczającymi stanami.Przebywanie ze zwierzętami, głaskanie ich czy przytulanie pomaga rozluźnić się i zredukować poziom stresu. Gdy na co dzień ciężko pracujemy, spotkanie z alpakami faktycznie może być świetnym sposobem na złagodzenie uczucia napięcia i niepokoju. Zwierzęta pomagają nam otworzyć się i poprawiają samopoczucie. Obcowanie ze zwierzętami, tak jak opisałam to w kursie ,,Efektywny trening antystresowy’’, pozwala naładować nasz organizm pozytywnymi emocjami i dostarcza dużej dawki endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia – mówi Agnieszka Jasińska, psycholog i autorka zestawu fiszek „Efektywny trening antystresowy”.

Więcej informacji na Wakacyjnym spotkaniu z alpakami (https://www.facebook.com/events/308889293191675/)