Warszawa jest piękna i uwielbiamy ją tak samo jak wy, ale czasami chcemy na chwilę odpocząć od gwaru wielkiego miasta i zaszyć się gdzieś w ciszy i spokoju. Gdzieś, gdzie nie sięga Wi-Fi, gdzie nigdzie nie musimy się spieszyć. Dlatego poszukaliśmy miejsc, do których możecie się udać gdy potrzebujecie odrobiny wytchnienia. Wszystkie są na tyle blisko Warszawy, że bez trudu wyrwiecie się tam w wolnej chwili na weekend. Dlatego jeżeli nie macie działki pod miastem, a macie ochotę na prawdziwy chill out na łonie natury – koniecznie zajrzyjcie do naszego przewodnika. I dajcie znać jak było!

Staw Otwarty
Mazury w Warszawie? To możliwe! Staw Otwarty to miejsce, gdzie możesz się zrelaksować i odetchnąć od zgiełku wielkiego miasta, a znajdziesz je… zaledwie 20 km od Pałacu Kultury. 100 letni dom z bali, prywatny staw, huśtawka pod jabłonką, pole pigwowca… Dodatkowo jest tu wszystko, czego potrzebujecie jeśli zabieracie ze sobą dzieci: barierka zabezpieczająca schody, dziecięce łóżeczko, przewijak, krzesełko, nawet elektroniczna niania. Domek jest całoroczny, a staw pięknie wygląda też jesienią i zimą. Jak mówią sami właściciele – przyjedźcie wszyscy!

Staw Otwarty, Kwitnącej Akacji 58, 00-001 Warszawa

Kozia Farma
Kameralny odpoczynek w sielskich warunkach wsi otoczonej sosnowym lasem, 40 km od Warszawy. Jeżeli cenicie sobie ciszę, spokój i macie ochotę na odcięcie się od nowoczesnych technologii (na Koziej Farmie nie ma Wi-Fi ani satelity), to miejsce idealne dla was. Stali rezydenci: dwa psy, pięć kotów i oczywiście kozy. Zjecie tu pyszne kozie sery oraz potrawy bazujące na filozofii slow food. Poza tym gospodarze oferują relaks w ruskiej bani, gorącej beczce oraz w jurcie mongolskiej (w której możecie przenocować albo pomedytować).

Kozia Farma, Aleksandrów 15, 05-530 Warszawa

Domek w Długosidle
Pachnący drewnem uroczy, nowoczesny domek na skraju Puszczy Białej. Został urządzony w przytulnym, nowoczesnym stylu. Domek znajduje się pod samym lasem, a po ogrodzie przechadzają się urocze, ozdobne kurki. Idealny na krótki wypad za miasto we dwoje, z przyjaciółmi lub z dziećmi.

Domek w Długosidle, Sportowa 11, 07-210 Długosidło

Borówkowe domki
W połowie drogi między Warszawą a Łodzią, na farmie borówki amerykańskiej znajdują się Borówkowe Domki – wyjątkowe, nowoczesne, przytulne. Wiosną zobaczycie jak pięknie rozkwitają ich krzewy, a latem możecie delektować się świeżymi owocami. Zaraz przy domkach rosną piękne, stare domki, które dadzą upragniony cień w gorące dni, a chłodniejsze wieczory możecie spędzić w domku przy dobrej książce, które znajdziecie w biblioteczce gospodarzy.

Borówkowe Domki, Nagawki 23, 95-061 Dmosinz

Siedlisko Leluja
Zaledwie godzinę drogi od Warszawy, pod Ostrołęką znajduje się siedlisko Leluja. Gospodarze – Monika i Wojciech – kupili tu siedlisko i otworzyli agroturystkę. Przyjmują gości, hodują kozy, robią sery. W stodole, która pełni funkcję swoistego centrum rozrywkowego prowadzą warsztaty serowarskie i relaksacyjne. Slow life. Tak po prostu.

Siedlisko Leluja, Wielgolas 25, 07-215 Obryte