ŚWIĘTO WERMUTU 7-9.08.2020 – skomponuj własny przepis

W ten weekend odbędzie się wielkie Święto Wermutu! To doskonała okazja, aby spróbować swoich sił i intuicji do tworzenia własnych koktajli alkoholowych i bezalkoholowych. Przy wsparciu doświadczonego barmana powstanie autorska receptura drinka, który samodzielnie wymieszamy z dodatkiem wyselekcjonowanych ziół i przypraw!! Zarezerwuj 7-9 sierpnia i świętuj z nami! 

Historia wermutu sięga połowy XVIII wieku. Początkowo był to napój leczniczy, zaprawiany piołunem. Stąd też i nazwa – od niemieckiego słowa na tę roślinę. Napój stał się na tyle popularny, że był pity nie tylko dla zdrowia, ale również dla przyjemności. Zazwyczaj jako aperitif, bo nadawana przez piołun goryczka wspomaga trawienie.

Wino aromatyzowane dodatkami ziołowymi i korzennymi miało swoje wielkie chwile, ale też okres zapomnienia. Dziś wermut wraca do łask i na salony. Bary z wermutem pojawiają się we wszystkich stolicach świata, serwując go klasycznie na lodzie, z cytrynką lub oliwkami i wodą z syfonu.

Czerpiąc z bogactwa nut smakowych wermutów z całego świata oraz finezji przenikania się historii i nowoczesności, chcemy zaprosić Państwa na pierwsze Święto Wermutu. W sierpniowy weekend będzie można odkrywać na nowo smaki i głębię najwyższej jakości wermutów we wnętrzach pierwszego w Polsce baru tego typu – w WARMUCIE przy ul. Marszałkowskiej 45/49.

EXAMPLE.PL