Izabela Jędrulak-Mocur, na co dzień wykładowca na uczelni wyższej w Głogowie. Pasjonatka i miłośniczka rzeczy zapomnianych, daje im nowe życie.
Recycling Art, co to znaczy, o co chodzi?
Recycling art ? to sztuka przetwarzania i przywracania znaczenia przedmiotom. Nowe życie przedmiotów po przejściach . Kolekcja przedmiotów unikatowych – własnoręcznie zmodyfikowanych.
Skąd pomysł?
To raczej styl mojej twórczości niż przedsięwzięcie. Lubię przerabiać,
przetwarzać, nadawać nowe znaczenie przedmiotom i zjawiskom. To styl życia i pewien rodzaj myślenia. Prezentowane przedmioty w Pakamerze są pewnym wycinkiem moich zainteresowań.
Czym kierujesz się, przy wyborze ciuchów, rzeczy do przeróbek?
Ciuchy, torebki, które wybieram muszą mieć ?duszę? , charakter ? to
coś. Lubię je reanimować i nadawać im nowe życie . Czasami nieistotne pojedyncze drobiazgi stają się głównymi bohaterami nowych wcieleń przedmiotów, dlatego zbieram dużo, różnych przedmiotów [staram się ograniczać;)] i nigdy nie wiadomo co może się przydać. Lubię wysyłać w świat swoje przedmioty i obserwować ?jak im się żyje dalej?. Staram się to robić jak najczęściej – w swojej szafie pozostawiłam niewiele własnych przerobów.
Skąd pomysły na przeróbki?
Pomysły na przeróbki – wyciągam codziennie o godz. 10 rano z prawej
tylniej kieszeni spodni.
A nazwy? Są zdecydowanie niebanalne, skąd się biorą?
Bardzo lubię nadawać przedmiotom zabawne nazwy bo tak samo jak przy
ich tworzeniu ważne jest dla mnie poczucie humoru i dystans.
Co wyróżnia Twoje rzeczy?
Chciałabym aby był to już wspomniany żart, humor ale lepiej ocenią to
[przecież] inni…
Lubisz to, co robisz?
Twórczość jest głównym motorem i częścią mojego życia i pracy ? na
szczęście… bardzo to lubię J Ze swoich szczęśliwych pasji zbieracza pozostawiłam sobie ?tylko? cztery [odnośnie ciuchów i torebek] :
sukienki ślubne , halki vintage, nakrycia głowy i ?babcine? torebki .
[Nie licząc starych haftowanych makatek na ścianę, chusteczek, chustek, pasków, obrusów, serwetek…………]J Zachęcam wszystkich do tego aby nie wyrzucali zbyt pochopnie przedmiotów i sami [ tak jak potrafią] przerabiali je i cieszyli się z tego przeogromnie.
Niech moc przerobowa będzie z Wami!