Bałtyk to jedna z ulubionych destynacji na polskie wakacje. Poniżej przedstawiamy Wam ulubione i najbardziej charakterystyczne miejsca, w których urlop będzie wymarzony, o ile oczywiście dopisze pogoda… Zobaczcie!

Rewa

Rewa to mała wioska rybacka położona na malowniczej Mierzei. Jest to jeden z najciekawszych brzegów polskiego Bałtyku. Ciągnący się w głąb morza ponad kilometrowy cypel rozdziela ciepłe wody Zalewu Puckiego od bardziej słonych i chłodniejszych wód Zatoki Gdańskiej. Ze względu na specyfikę tego zjawiska jest to wymarzone miejsce do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu i kitesurfingu. Dla amatorów nurkowania wizyta tu to możliwość oglądania zatopionych wraków. Również niecodzienną atrakcję tych okolic stanowi Rewa Mew – czyli ciągnąca się kilometrowa mielizna. Gdyby nie sztucznie wykopany rów, zwany głębinką, umożliwiający przeprawę statkom, można by tędy przejść do Jastarni!

Piaski

Stara wieś rybacka, cicha i spokojna część Krynicy Morskiej. Wzdłuż wybrzeża bez końca ciągną się tu jasne piaski czystych plaż oraz lokalna atrakcja: ruchoma wydma.

Dębki

Białe, prawie rajskie plaże i najlepsze imprezy na wybrzeżu sprawiają, że w to miejsce ściągają tłumy. Niezwykła atmosfera i to, że Dębki położone są w 70% w lasach tworzą niepowtarzalny nigdzie indziej klimat. Zachody słońca nad Piaśnicą (rzeczką wpadającą tu do morza) to niezapomniane chwile i najczęściej fotografowany zakątek.

Chłapowo

Piękna plaża z drobnym mięciutki piskiem, bliskość kurortów przy jednoczesnej sielskiej atmosferze. Największą atrakcją jest otwarty dla turystów malowniczy wąwóz. Oprócz tego gratką dla wczasowiczów jest plaża, za którą ciągną się spektakularne klify.

Jastarnia

Położona w samym sercu półwyspu helskiego. Samo miasteczko zamieszkiwane jest przez 4 tys. osób lecz w sezonie dysponuje 150 tys. miejsc noclegowych! Odbywa się tu wiele cyklicznych imprez.

Hel (miasto)

otoczone jest z 3 stron morzem Bałtyckim. Nazwa oznacza: wydmę, pustkowie, cypel. Na Helu znajduje się ostatnia stacja kolejki przebiegającej po mierzei wiślanej. W Helu znajduje się również prezydencki ośrodek wypoczynkowy. W ośrodku wakacje spędzali m.in. Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński. Letnią Rezydencję odwiedzili również m.in. Angela Merkel oraz George W. Bush.

Gdynia Orłowo

Nadmorska, południowa dzielnica Gdyni z przystanią morską dla rybaków. Znajduje się tu molo i znany wszystkim klif, który widnieje na wielu pocztówkach znad morza. To miejsce jest malownicze o każdej porze roku, a szczególnie jesienią i zimą.

Łeba

Jeśli chcecie poczuć się jak na polskiej Saharze, wśród piasków pustyni to Łeba jest do tego idealnym miejscem. Samo miasteczko być może jest już nieco przereklamowane, ale wydmy nadal robią ogromne wrażenie.