Jak podróżują najbogatsi Polacy?

Ekskluzywne samochody od najdroższych marek świata w najbogatszej wersji i po tuningu wartym kolejne setki tysięcy to nie wszystko, na co pozwalają sobie najbogatsi. Oprócz zakupu czterech kółek decydują się także na własne jachty i odrzutowce. Dzięki temu przemieszczają się kiedy chcą, gdzie chcą i z kim chcą, a w dodatku w takim standardzie, którego nie oferują żadne komercyjne linie. Sprawdźmy, jak podróżują najbogatsi Polacy!

najbogatsi polacy

Najbogatsi bez wątpienia dysponują swoimi własnymi maszynami – czy to superszybkimi samochodami, czy odrzutowcami albo jachtami. Te wykonywane są najczęściej na zamówienie i kosztują horrendalne sumy. Ci, którzy są wciąż bogaci, jednak nie zdecydowali się na zakup własnych maszyn, również podróżują w ekskluzywny i komfortowy sposób. Wynajmują najczęściej samoloty na wyłączność, rezerwują całe jachty wraz z obsługą i nie martwią się niczym – na pokładzie czeka ich absolutny luksus i podróż dostosowana do ich preferencji. Sprawdź, czym podróżują najbogatsi rodacy. Możesz być zaskoczony!

Prywatne odrzutowce

Dziś posiadanie własnego samolotu nie jest już wyłącznie nieosiągalnym marzeniem. Polscy biznesmeni, sportowcy i gwiazdy show-biznesu mają już w swoich rękach kilkaset maszyn. Nie oznacza to jednak zupełnej dowolności – w trosce o bezpieczeństwo, każdy użytkowany w Polsce samolot, śmigłowiec czy szybowiec musi zostać wpisany do rejestru statków powietrznych, prowadzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC).

Jakie maszyny mają na własność Polacy? Najprawdopodobniej najdroższy samolot w Polsce należy do rodziny Kulczyków i jest to Gulfstream G550 o wartości przekraczające 50 milionów euro. Trudno jednak stwierdzić to jednoznacznie, wielu bowiem posiadaczy odrzutowców decyduje się rejestrować swoje maszyny nie w Polsce, a za granicą np. w Czechach czy na Słowacji ze względu na łagodniejsze obwarowania prawne i formalności.

Sporą kolekcję samolotów ma Zygmunt Solorz-Żak, który jest właścicielem firmy Jet Story, zajmującej się wynajmem samolotu, ale także sprzedażą odrzutowców, doradztwem przy zakupie, zarządzaniem nimi, obsługą techniczną czy udostępnianiem pod wynajem w celach komercyjnych. Innym Polakiem, który ma swoje samoloty, jest Zbigniew Niemczycki, właściciel spółki farmaceutycznej, linii lotniczych oraz innych przedsiębiorstw z sektora branży elektronicznej i budowlanej.

Jachty na własność

Polscy miliarderzy nie tylko latają maszynami z górnej półki, ale również pływają ekskluzywnymi jachtami za niemałe pieniądze. Rodzina Kulczyków pływa na jachcie „Phoenix 2” wartym blisko ponad 120 milionów dolarów. Mierzy on 90 metrów długości, a na wyposażeniu ma m.in. kino, jacuzzi, basen, a także lądowisko dla helikoptera.

„Piola” to z kolei jacht Zygmunta Solorza-Żaka, mierzący 25 metrów, wart około 3 miliony złotych. W rejs wyruszyć może 8 gości oraz 3-osobowa załoga, która zadba o pełen komfort podczas wycieczki. Kolejnym jachtem, który w swoich zasobach ma jeden z Polaków, jest „Jurata”, należąca do Zbigniewa Niemczyckiego. Łódź mieści 12 osób, wyposażona jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny i jest warta około 8 milionów złotych. Nie można również zapominać o jachcie „JW”, którego nazwa nie wzięła się znikąd. Właścicielem łodzi jest Józef Wojciechowski. Mierzy ona 40 metrów i ma trzy kondygnacje, a jej wartość szacuje się na 60 milionów dolarów.

Czarter odrzutowców i jachtów

Nie każdy milioner decyduje się na zakup własnej maszyny. Nawet jeśli dysponują odpowiednimi środkami, często – zamiast decydować się na zakup i martwić o kwestie organizacyjne – wybierają łatwiejszą ścieżkę podróżowania. Oczywiście nie wsiadają w pociągi czy do klasy ekonomicznej, ale wybierają luksusową alternatywę, czyli czarter samolotów oraz jachtów.

Na wynajem samolotów najczęściej decydują się biznesmeni, którzy latają w interesach; sportowcy, którzy potrzebują dostać się na przykład na zgrupowania reprezentacji oraz gwiazdy showbiznesu, np. lecąc na koncert w drugim zakątku świata. Regularnie korzystają z tego takie sławy jak Robert Lewandowski, Marina Łuczenko-Szczęsna czy Doda. Ty również możesz zdecydować się na ekskluzywną podróż w przestworzach, korzystając z oferty przewoźnika, np. firmy Jet Story.

W przypadku jachtów sytuacja wygląda podobnie – najczęściej na ich wynajem na wyłączność pozwalają sobie celebryci, aktorzy, sportowcy, biznesmeni i politycy, którzy oddają się relaksującym rejsom w gronie najbliższych albo szalonym imprezom w gronie innych sław. Nie oznacza to jednak, że oferta kierowana jest wyłącznie do milionerów. Dziś wynajem jachtu możliwy jest od kilku tysięcy za dobę wraz z pełną obsługą i w dowolnym miejscu na świecie.

Podsumowując, najbogatsi w dzisiejszych czasach mają szerokie spektrum możliwości. Mogą podróżować poprzez czarterowanie samolotów i jachtów albo też za sprawą wejścia w posiadanie własnych maszyn. Gwarantuje to ogromną swobodę, oszczędność czasu i przede wszystkim komfort, o którym każdy marzy. Podczas lotu czy rejsu można oddać się przyjemnościom, relaksowi albo nawet pracy w optymalnych warunkach.