Gdzie jechać na wakacje? Najciekawsze kierunki 2021

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na wakacje z rodziną lub przyjaciółmi? Sprawdź najciekawsze kierunki turystyczne 2021 roku, które zachwycą każdego podróżnika!

Gdzie jechać na wakacje?

Wakacje się zbliżają, a ty wciąż nie masz pomysłu, gdzie wybrać się na urlop? Zastanów się najpierw, czego dokładnie oczekujesz od wybranego kierunku: czy ma być bliżej gór, czy morza, a może mieć to i to? Chcesz grzać się w słońcu, czy wolisz chłodniejsze rejony o surowym klimacie? Marzysz o odpoczywaniu pod palmą, czy o podziwianiu nadmorskich fiordów? Decyzja należy do ciebie!

Słoneczna Grecja

Grecja to od lat jeden z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych wśród podróżnych z Polski. Nie ma co się dziwić! Wspaniałe piaszczyste plaże, pełne uroku miasteczka, bogata historia i przepyszna kuchnia potrafią skraść serce każdego. W Grecji najlepiej wybrać się na jedną z jej wysp (np. Santoryn, Kos, Mykonos czy Zakintos), ponieważ to one są najbardziej klimatyczne. Na lądzie zaś warto odwiedzić Ateny, które – choć same w sobie nie są najpiękniejsze – kryją wspaniałą historię. Przed wyjazdem należy spakować dobry krem z filtrem oraz wykupić ubezpieczenie turystyczne. Jedno i drugie zapewni bowiem „spokojną głowę” w trakcie wyjazdu.

Wspaniała Norwegia

Niegdyś Norwegia kojarzyła się jedynie z wyjazdami zimowymi. Obecnie jest bardzo chętnie odwiedzana również latem. Kraj ten w całości, od południa aż po północ, zachwyca wspaniałymi krajobrazami, których nie zobaczysz nigdzie indziej. Jedynym jego minusem może być dla niektórych odstraszająca temperatura – latem jest tam dużo zimniej i znacznie bardziej deszczowo niż w Polsce (choć też zdarzają się upały!). Widoki, które zapewnia Norwegia, wynagradzają jednak każdy zimny poranek i każdą kroplę deszczu…

Tajemnicza Słowenia

Jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w 2021 roku stanowi Słowenia. Wydaje się nieco zapomnianym przez polskich turystów krajem, jednak teraz jest odkrywana na nowo. Niezwykle malownicze góry, wspaniałe skalne jaskinie, błękitne jeziora i rzeki oraz klimatyczne winnice to to, co podróżni pokochali najbardziej. Ogromnym atutem Słowenii jest też fakt, że jednego dnia można w niej odwiedzić zarówno wysokie góry, jak i piaszczystą plażę. Dzięki temu każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Piękna Hiszpania

W 2021 roku warto również zwiedzić Hiszpanię. Bez znaczenia, czy odwiedzisz w niej jedno z większych miast (np. malowniczą Barcelonę lub pełen pięknych zakamarków Madryt), czy też mniejszą miejscowość (taką jak np. Marbella, Toledo lub San Sebastian) – z pewnością się zakochasz. Hiszpanię tworzy bowiem nie tylko piękna architektura i natura, lecz także niepowtarzalny klimat, który tworzy pyszna kuchnia, cała gama różnych rodzajów win, ciekawa kultura oraz wiecznie uśmiechnięci, niezwykle gościnni mieszkańcy. W Hiszpanii warto wybrać się na objazdówkę i odwiedzić różne regiony, gdyż każdy z nich jest jak zupełnie inny kraj.