Instagram już dawno przestał być jedynie codziennym zbiorem zdjęć przypadkowych osób. Od kilku lat stał się źródłem inspiracji, platformą wymiany doświadczeń, pamiętnikami online. Zebraliśmy dla Was 12 najlepszych naszym zdaniem, zagranicznych Insta kont w kategorii Travel. Zakochujcie się w nich tak jak my! A Wy – jakie konta podróżnicze followujecie? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

1. @danielkordan

https://www.instagram.com/danielkordan/

840 tys. obserwujących
Daniel Kordan
to fotograf krajobrazu. Jak sam o sobie pisze: szczęśliwy marzyciel. Zwiedza m.in. Patagonię, którą możemy podziwiać na pięknych zdjęciach natury. Warto odwiedzić tez jego stronę: http://danielkordan.com/

2. @calsnape

https://www.instagram.com/calsnape/

765 tys. obserwujących
Callum Snape jest niezależnym fotografem z Vancouver. Jego praca jest odbiciem jego pasji i jest
pokazana w zapierających dech w piersiach pejzażach. Ale Callum pokazuje nie tylko piękno natury ale również zanurzonego w niej człowieka, który aktywnie spędza czas. Jeśli chcecie więcej, wejdźcie na jego stronę.

3. @muradosmann

https://www.instagram.com/muradosmann/

4,5 mln obserwujących

Wiele milionów osób zakochało się w jej niezwykłym Instagramie. Sądzimy, że wpłynęły na to 3 rzeczy: to że ich bohaterka jest piękną blondynką, odwiedza najpiękniejsze zakątki świata, a do tego wymyśliła sobie świetny patent na zdjęcia: wykonuje je jej partner trzymając ją w tym czasie za rękę. Dzięki temu pomysłowi stali się sławni a ich podróże śledzi wiele osób.

4. @ gypsea_lust

https://www.instagram.com/gypsea_lust/

1,9 mln obserwujących

Lauren Bullen prowadzi swojego instagrama w boho stylu. Znajdziecie tu mieszankę klimatycznego życia, świetnej mody i urzekających krajobrazów.

5. @eljackson

https://www.instagram.com/eljackson/

384 tys. obserwujących

Samuel Taipale to szalony chłopak, którego życie mogłoby stać się inspiracją do filmu. Wiele egzotycznych podróży, piękna towarzyszka u boku, a on sam wygląda jak australijski surfer.Kochamy jego podróżniczy Instagram.

6. @earthpix

https://www.instagram.com/earthpix/

12,5 mln obserwujących

Earth Pix to must see na waszej liście ukochanych Travel Instagramów. Tu nie ma przypadkowych zdjęć, każde z nich to majstersztyk światła, koloru i ujęcia.

7. @alexstrohl

https://www.instagram.com/AlexStrohl/
1,9 mln obserwujących

Alex Strohl to po prostu artysta. Jego zdjęcia są jak obrazy. Kiedy się je ogląda, ogarnia zazdrość i zastanowienie jak wiele przygód musiał przejść ich twórca by zdobyć tak świetne ujęcia.

8. @jannikobenhoff

https://www.instagram.com/jannikobenhoff/

762 tys. Obserwujący

Terenowy samochód, on i jego aparat = zjawiskowy Instagram podróżniczy. Nieco surowy, bez przesłodzonych zdjęć z plaży. Idealny dla miłośników skandynawskich klimatów.

9. @chelseakauai

https://www.instagram.com/chelseakauai/

502 tys. Obserwujący

Chelsea Yamase urodziła się na Hawajach. Jest podróżującym po świecie sportowcem, pisarką i modelką. Teraz mieszka na Dominikanie. Zbiera przygody i dzieli się nimi na swoim Insta i stronie.

10. @everchanginghorizon

https://www.instagram.com/everchanginghorizon/

582 tys. obserwujących

Nigdy nie jest za późno by nie poczuć swojego życia jeszcze mocniej” – tak brzmi jego motto. I widać, że czerpie on ze świata pełnymi garściami. Prowadzi stronę i bloga. Warto na niego zaglądać.

11. @funforlouis

https://www.instagram.com/funforlouis/

1,5 mln obserwujących

Już ponad półtora miliona osób obserwuje jego konto ze względu na 90 dniową podróż dookoła świata. Jego Insta jest bardzo kolorowe i pełne życia. Warto zaglądać też na jego konto na You Tube.

12. @ tommy.clarke

https://www.instagram.com/tommy.clarke/?hl=pl

49 tys. obesrwujących

Tommy Clarke ma „tylko” 50 tysięcy obserwujących. Jesteśmy trochę zdziwieni bo jego zdjęcia publikowane są na całym świecie. Jak sam o sobie mówi: ciągle wisi z aparatem z helikoptera. Owoce jego pracy można podziwiać na jego podróżniczym Instagramie