MOPSIK, KTÓRY CHCIAŁ ZOSTAĆ JEDNOROŻCEM – recenzja

„Mopsik, który chciał zostać jednorożcem autorstwa” Belli Swift to wspaniała, pouczająca książeczka dla najmłodszych i nieco starszych, która w piękny sposób pokazuje, że w życiu warto być sobą!

Książka „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem” opowiada o losach pieska rasy mops o imieniu Peggy, która przed Świętami Bożego Narodzenia zostaje wraz z rodziną porzucona przez właścicielkę. Na czas Świąt pieska przygarnia rodzina. Peggy bardzo chce być kochana, a jedna z  córeczek właścicielki o imieniu Chloe marzy o jednorożcu, dlatego Peggy postanawia zmienić się dla niej. Nie potrzebuje pięknych wnętrz tylko miłości dla której zrobi wszystko. W pędzie starania się o spełnieniu marzenia Chloe, Peggy zapomina kim jest naprawdę – a jest kochanym mopsikiem i taka jest właśnie puenta tej książeczki i przekaz dla naszych dzieci – bądźmy sobą. Nie musimy nikogo udawać, aby inni nas lubili i kochali. Najważniejsze jest to, a aby w życiu nie zmieniać się pod kogoś – tylko zmieniać się dla siebie.

Dodatkowym atutem książeczki jest fakt, że posiada dużo ilustracji, a także duża czcionkę, która umożliwia swobodną naukę czytania. Książeczka pokazuje również jak ważną rolę w naszym życiu pełnią zwierzęta i jakie są ich emocje. Dla naszych pupili nie jest ważne, czy mają wielkie posłanie pełne poduszek tylko miłość którą ich obdarzamy i o tym zawsze należy pamiętać!

Zapraszamy do zakupy na stronie grupy wydawniczej FOKSAL