4 pomysły na prezent do 50 zł na każdą okazję

Czy upominek dla bliskiej osoby — drugiej połówki, koleżanki czy mamy musi być drogi? Absolutnie nie! Gwarancją codziennych, małych sukcesów w budowaniu relacji są drobne podarunki wręczane od serca. Poniżej prezentujemy najciekawsze prezenty do 50 zł na każdą okazję.

prezent do 50 zł

Kubek termiczny — praktyczny pomysł na prezent do 50 zł

Jeżeli Wasz budżet na prezent nie przekracza 50 zł, zdecydować możecie się na zakup kubka termicznego. To niezwykle praktyczne naczynie, dzięki któremu ulubiony napój przez wiele godzin utrzymuje pożądaną temperaturę. Z kubka termicznego pić można zarówno kawę czy herbatę, jak i sok lub kompot. Taki prezent do 50 zł dla chłopaka doskonale sprawdzać będzie się w drodze do pracy, podczas spaceru czy wycieczki za miasto. Z jakiego materiałów produkuje się tego typu naczynia? Do wyboru mamy między innymi kubek termiczny plastikowy, metalowy, szklany czy ceramiczny. Do zalet pierwszego z nich zaliczyć można mnogość dostępnych kolorów, kształtów oraz pojemności i niską wagę. Sprawia to, że taki prezent do 50 zł dla dziewczyny można w pełni wygodnie przenosić w plecaku czy torebce, bez obaw o zbędny balast. Kolejna propozycja — kubki termiczne stalowe, przez długi czas utrzymują temperaturę znajdującego się w nich napoju. Co więcej, nie chłoną one zapachów — a co za tym idzie — nie wpływają w negatywny sposób na aromat kawy czy herbaty. Kubki ceramiczne szklane to naczynia estetyczne oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Jako że z łatwością mogą one ulec stłuczeniu, najlepiej sprawdzać będą się one w domu lub w biurze. Ostatnia propozycja prezentu dla koleżanki do 50 zł to kubek termiczny ceramiczny. Dlaczego warto zdecydować się na jego zakup? Jest on wygodny w użytkowaniu, a co więcej — nie pochłania i nie wydziela żadnych zapachów.

Termos — funkcjonalny prezent dla mamy do 50 zł

Szukacie prezentu do 50 zł dla mężczyzny lub kobiety, którzy są miłośnikami długich spacerów i górskich wycieczek? Sprawcie im termos! Podobnie jak kubek termiczny, jego zadaniem jest utrzymywanie pożądanej temperatury gorących i zimnych napojów przez długi czas. Termos wyposażony jest w cienkie, wykonane z metalu ścianki, między którymi znajduje się próżnia. Znacząca część dostępnych w sklepach termosów wyposażona jest w automatyczny korek. To znakomita alternatywa dla ich klasycznej wersji z odkręcanym korkiem. W przypadku takiego termosu nie musimy obawiać się o straty ciepła. Jeżeli chodzi o pojemność tego typu naczyń, przeważnie waha się ona od około 300 do około 1000 ml. Specyficzną odmianą termosu jest jego wersja obiadowa. Jest on niższy oraz szerszy, dzięki czemu umożliwia wygodne spożywanie znajdującego się w nim posiłku. Taki termos świetnie sprawdzać będzie się na biwaku.

Zaparzacz do kawy i herbaty — idealny prezent dla dziewczyny do 50 zł

Bardzo dobrym prezentem do 50 zł dla dziewczyny będzie zaparzacz do kawy lub zaparzacz do herbaty. Taki upominek znakomicie sprawdzać będzie się zarówno podczas codziennego relaksu, jak i w czasie spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Do wyboru mamy kilka rodzajów zaparzaczy do napojów. Bardzo efektownie prezentują się modele silikonowe, które nierzadko przybierają fantazyjne kształty, na przykład zwierzątek czy ludzików. Korzystanie z nich jest bardzo proste. Wystarczy umieścić w ich wnętrzu porcję ulubionego naparu, a następnie włożyć je na kilka minut do kubka i wyjąć po zaparzeniu. Podczas spotkań towarzyskich najlepiej sprawdzać będą się natomiast zaparzacze tłokowe, tak zwane French Press, które umożliwiają jednorazowe przyrządzenie większej porcji gorącego napoju bez obaw o pływające w nim fusy czy kawałki liści.

Jak widać, w cenie nieprzekraczającej 50 zł znaleźć można całe mnóstwo praktycznych, gustownych, ponadczasowych podarunków na każdą okazję — od urodzin, przez Walentynki, aż po Święta Bożego Narodzenia.

źródło zdjęcia: stock.adobe.com
autor: fotofabrika