Krótkie metraże z kultowego festiwalu Festiwal Sundance

Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. W tegorocznym pokazie pojawią się filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje z całego świata, pokazujące wszystko najlepsze, co oferuje Festiwal: od komedii, na których nie da się nie zaśmiać do pogłębionej refleksji nad światem, w którym żyjemy.

Poster image of Maude by Anna Margaret Hollyman, an official selection of the Shorts Programs at the 2018 Sundance Film Festival. Courtesy of Sundance Institute. All photos are copyrighted and may be used by press only for the purpose of news or editorial coverage of Sundance Institute programs. Photos must be accompanied by a credit to the photographer and/or 'Courtesy of Sundance Institute.' Unauthorized use, alteration, reproduction or sale of logos and/or photos is strictly prohibited.
1 / 7

Dzięki kopalni talentów Sundance świat po raz pierwszy dostrzegł postaci takie jak: Damien Chazelle, Wes Anderson, Jill Soloway, Spike Jonze, Paul Thomas Anderson, Dee Rees, Taika Waititi, Jay i Mark Duplass, Todd Haynes, Lynne Ramsay, Andrea Arnold i wielu innych.

PROGRAM:
„Maude”, Stany Zjednoczone, 10 minut. Scenariusz i reżyseria: Anna Margaret Hollyman. Teeny myślała, że to tylko kolejna rutynowa praca jako niania — do czasu, kiedy spotkała swoją klientkę. W ciągu dnia Teeny postanawia stać się kobietą, którą zawsze chciała być, choć sama o tym nie wiedziała… dopóki nie zostaje złapana.
„Baby Brother”, Stany Zjednoczone, 14 minut. Scenariusz i reżyseria: Kamau Bilal.
Młodszy brat reżysera wraca do mieszkania rodziców.
„The Burden”, Szwecja, 14 minut. Scenariusz i reżyseria: Niki Lindroth von Bahr. Mroczny musical rozgrywający się w przestrzeni handlowo-usługowej, usytuowanej obok autostrady. Zwierzęcy pracownicy komercyjnych obiektów radzą sobie z nudą i egzystencjalnym niepokojem za pomocą radosnych, tanecznych numerów.
„Hair Wolf”, Stany Zjednoczone., 12 minut. Scenariusz i reżyseria: Mariama Diallo. Nagroda Jury: Najlepszy Amerykański film fabularny. W salonie fryzjerskim na gentryfikującym się Brooklynie pojawia się dziwny stwór: biała kobieta, której zamiarem jest wyssanie życia z kultury lokalnej czarnoskórej społeczności. Okoliczni mieszkańcy starają się jej pozbyć.
„JEOM”, Stany Zjednoczone, Korea Południowa, 4 minuty. Scenariusz i reżyseria: Kangmin Kim.
Ojciec i syn mają takie same znamiona na swoich tyłkach. Wierząc, że są one powiązane, syn próbuje zdrapać znamię ojca. Za nic nie może się go pozbyć.
„Fauve”, Kanada, 16 minut. Scenariusz i reżyseria: Jérémy Comte. Nagroda Jury dla Filmu Krótkometrażowego.W kopalni odkrywkowej dwóch chłopców oddaje się pozornie niewinnej grze o władzę, której jedynym obserwatorem jest matka natura.
„Matria”, Hiszpania, 21 minut. Scenariusz i reżyseria Álvaro Gago. Główna Nagroda Jury dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego. W obliczu trudnej codziennej rutyny, Ramona próbuje znaleźć schronienie w relacjach z córką i wnuczką.

Start seansu: 19:30
Łączny czas: 91 minut
Bilety: 10 zł (dostępne przy wejściu)

ZOBACZ ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=SzdyEpX_dVQ
WIĘCEJ INFORMACJI: https://www.sundance.org/festivals/short-film