Krótkie metraże z kultowego festiwalu Festiwal Sundance

Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. W tegorocznym pokazie pojawią się filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje z całego świata, pokazujące wszystko najlepsze, co oferuje Festiwal: od komedii, na których nie da się nie zaśmiać do pogłębionej refleksji nad światem, w którym żyjemy.

Dzięki kopalni talentów Sundance świat po raz pierwszy dostrzegł postaci takie jak: Damien Chazelle, Wes Anderson, Jill Soloway, Spike Jonze, Paul Thomas Anderson, Dee Rees, Taika Waititi, Jay i Mark Duplass, Todd Haynes, Lynne Ramsay, Andrea Arnold i wielu innych.

PROGRAM:
„Maude”, Stany Zjednoczone, 10 minut. Scenariusz i reżyseria: Anna Margaret Hollyman. Teeny myślała, że to tylko kolejna rutynowa praca jako niania — do czasu, kiedy spotkała swoją klientkę. W ciągu dnia Teeny postanawia stać się kobietą, którą zawsze chciała być, choć sama o tym nie wiedziała… dopóki nie zostaje złapana.
„Baby Brother”, Stany Zjednoczone, 14 minut. Scenariusz i reżyseria: Kamau Bilal.
Młodszy brat reżysera wraca do mieszkania rodziców.
„The Burden”, Szwecja, 14 minut. Scenariusz i reżyseria: Niki Lindroth von Bahr. Mroczny musical rozgrywający się w przestrzeni handlowo-usługowej, usytuowanej obok autostrady. Zwierzęcy pracownicy komercyjnych obiektów radzą sobie z nudą i egzystencjalnym niepokojem za pomocą radosnych, tanecznych numerów.
„Hair Wolf”, Stany Zjednoczone., 12 minut. Scenariusz i reżyseria: Mariama Diallo. Nagroda Jury: Najlepszy Amerykański film fabularny. W salonie fryzjerskim na gentryfikującym się Brooklynie pojawia się dziwny stwór: biała kobieta, której zamiarem jest wyssanie życia z kultury lokalnej czarnoskórej społeczności. Okoliczni mieszkańcy starają się jej pozbyć.
„JEOM”, Stany Zjednoczone, Korea Południowa, 4 minuty. Scenariusz i reżyseria: Kangmin Kim.
Ojciec i syn mają takie same znamiona na swoich tyłkach. Wierząc, że są one powiązane, syn próbuje zdrapać znamię ojca. Za nic nie może się go pozbyć.
„Fauve”, Kanada, 16 minut. Scenariusz i reżyseria: Jérémy Comte. Nagroda Jury dla Filmu Krótkometrażowego.W kopalni odkrywkowej dwóch chłopców oddaje się pozornie niewinnej grze o władzę, której jedynym obserwatorem jest matka natura.
„Matria”, Hiszpania, 21 minut. Scenariusz i reżyseria Álvaro Gago. Główna Nagroda Jury dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego. W obliczu trudnej codziennej rutyny, Ramona próbuje znaleźć schronienie w relacjach z córką i wnuczką.

Start seansu: 19:30
Łączny czas: 91 minut
Bilety: 10 zł (dostępne przy wejściu)

ZOBACZ ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=SzdyEpX_dVQ
WIĘCEJ INFORMACJI: https://www.sundance.org/festivals/short-film